• |
ide | kryesore

Meta: Kanë mbetur vetëm tre rrugë, që njerëzit të marrin armët, të bëhen skllevër ose të ikin nga Shqipëria

Arkiva, Lajme, Të fundit

Në kushtet kur po zvarritet reforma në drejtësi dhe së fundi po përballemi me një tjetër konflikt për ngritjen e Gjykatës Kushteteuse, presidenti Ilir Meta ka deklaruar sot se më këtë veprimtari qytetareve nuk i mbetet gjë tjetër vetëm tre mundësi. Sipas Metës me këtë kapje të drejtësisë, qytetareve u mbetet ose të kapin armët, ose të bëhën në skllevër, ose sipas tij të ikin nga Shqipëria.

“Tani kanë mbetur vetëm tre rrugë nqs Presidenti do pranonte këtë gjë. Ose njerëzit të marrin armët që është dënueshme dhe papranueshme, ose të bëhen skllevër njëpartiak që e kanë provuar 40 vjet, ose të ikin të gjithë jashtë nga Shqipëria… Të gjitha janë të papranueshme, por ato dy të fundit për mua tmerrësisht të papranueshme. Kështu që është detyra e presidentit që të mbrojë këtë proces mjaft të rëndësishëm kushtetues të ndërtimit të Gjykatës Kushtetuese. Presidenti ka qenë mjaft bashkëpunues në këtë proces”, tha Meta


15 Comments

 1. Ilir Meta po opozon…… me tere forcen qe i jep here posti, here lidhjet politike, eshte all in. Puna eshte qe opozita e dhjere klasike eshte kaq e dhjere sa sja vlene ta llogarisesh per aleate

 2. Ka mbetur vetem nje rruge dhe kush nuk e kupton eshte idiot shumedimensional. Eshte e qarte, edhe Luli besoj e kupton nga takimet qesharake qe ben, qe politika si ceshtje alternativash, bindjesh, legjitimiteti moral ka vdekur ne kete vend. Eshte e kote te flasesh, te arsyetosh. Ka mbetur vetem nje gje: Forca e pakushtezuar e Rames! Rama nuk e rruan as per politike, as per logjike, as per moral. Edhe propoganden e ben per force zakoni. Eshte moment kritik ku cdo shans per demokraci permblidhet tek forca shpirterore dhe fizike. Cdo diskutim tjeter publik duket absurd. Edhe degradimi, shfazimi, apo histeria e Metes jane nje sinjal me shume. Edhe po ta kete nga frika e denimit, friken nuk e ka nga drejtesia por nga Rama.

  1. O Neri o idiot 4 dimensjonal …. Ka dhe nje rruge te katert. Ta rrasin ne burg kete hajdutin president dhe te fillojne prokuroret dhe gjyqtaret qe kane kaluar vetingutn ti rrjepin nga puplat e patriotizmit dhe demokracise fallco si dhe tju konfiskojne tere pasurite ketyre qelbesirave qe kane 30 vjet qe e kane zaptuar qeverisjen.
   Kurse ti o mjeran je vetem nje propagandist i shqupit qe vjen ketu dhe ben komente debile si ky i sotmi.

   1. o mira moj m…. po pse nuk e ben rrugen e katert? qelben edhe Venecian duke e kerku shkarkimin e tij…pikerisht qe ta hiqnin qafe; ktu nuk a puna ti konfiskohet pasuria ketij ktu a luft per pushtet unitar moj qelbesir e kuqe se po te qe per konfiskim duhet tja nisim nga rama qe sic tha edhe vet peshku qelbet nga koka

   2. Mua nuk me rruhet hic per Meten moj goc. Meta ne kete moment eshte nje rast depresioni, deluzioni a cqr, le te merren psikiatrit. Mua me intereson vetem ai qe ka gjithe levat ne dore: Edi Rama. Rama per shume vite do jete misherim dhe pastaj do behet simbol i mjerimit te shqiptareve per shume, shume kohe. Hapini syte edhe jashte per te kuptuar qe eshte moment delikat dhe i rendesishem. Nuk jane pune qe i zgjidh as Arta Vorpsi dhe as Palmeri. Ka vetem nje zgjidhje

 3. Ato robt ku Ti keshe o like,u zhdukte fara jotę dhe atij qe te zgjodhi ty president.Si nuk doli ndonje tia shkerdheje familjen ketij palacoje,

 4. Po kerkon Like Floriri qe shqiptaret te marrin armet qe te mbrojn pasurit dhe gjen e vjedhur te like floririt. me rrot kari president nuk ka par bota. presidenti qe eshte garant i shtetit, ben thirrje per anarki si me qen mona cizmja. me horr e maskara nuk kishte par hisotria e shqiperis. me njeri te poshter e te ndyr nuk kishim par. ky hajdut me zile ka marr cdo gje nga ky vend e nga shqiptaret dhe si nje njeri i pangopur e pa limit, do tu marri dhe jeten. ti ore qelbesir, ti ore horr e hajdut dije mir se nqs shqiptaret marrin armet i pari qe do ta pesoj je ti me grun dhe me pasurit e tua. min do te kthejn ne fshatrat e skraparit nga ke ardh me opinga. paske qen shum njeri i lig.

 5. vetem shifeni ca fytyre aman. si Golum te Lord of rings. “tessorooo, il tesoro e mio,… e abbiamo dimenticato il sapore del cibo, e abbiamo dimenticato il calore del sole…” keshtu eshte, te kareps parja e te ben loqe. nuk shijon dot asgje me o like floriri kur nuk ben dot gjumin e qet.

 6. Nqs ka azil per 2000000 shqiptare varianti i tret eshte ne rregull. Per te gjith. Dhe mundsisht te kemi te lejuar dhe eshtrat e prinderve Zoti i meshirofte se gjynah i madh ti lesh ne kete vend ku arsyeja e vetme e ekzistences eshte bere sufllaqe hamburger dhe jashtqitje nga njera ane dhe mjerim dhe dhimbje nga ana tjeter.

 7. Me kujtohet Berisha qe s’kishte asnje ushtar,ja mbathen te gjithe…Per ke do marri armet populli,per kete palo gjysme njeri dhe gjysem hajdut qe eshe shoket i ka kriminele dhe hajdute.Ndoshta ka pergatitur ndonje larje hesapesh ,nga Meta bandit c;fare nuk pret.Ky eshte i vetmi qe ja ka QI nonen deri ne fund shtetite ka mjele me qumesht dhe gjak,nje leckaman i paftyre dhe i dale boje.As ne hale te gomereve nuk vete njeri per kete lolo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu