• |
ide | kryesore

VIDEO/ Tifozët mbushin stadiumin: “Rama ik”

Kryesore, Lajme

Tifozët i prishin festën kryeministrit Edi Rama. Në ditën kur propaganda qeveritare ishte kujdesur që të tregonte një anë tjetër të kreut të qeverisë me inaugurimin e stadiumit të ri “Air Albania” tifozët i kanë treguar Ramës se nuk e harrojnë mënyrën si u ndjërtua stadiumi.

Kur pritej të niste ceremonia kanë qenë mijëra tifozë që kanë bërtitur: “Rama ik”. Një mesazh i qartë për kreun e qeverisë se shfaqet dhe spektakli nuk mjaftojnë për fshehur vjedhjet. ©LAPSI.al


41 Comments

 1. Rama ik, nje thirje qe del nga shpirtrat e ketij populli te shumevuajtur. Ne vazhdimin e vjedhejeve duket dhe cilesia e fushes te stadiumit qe po behet gropa gropa mbas as15 min loje. Rama jo qe duhet te ike por duhet hequr nje minute e me pare se kostoja qe ky vend po paguan pre qeverise Rama ritet nhga minuta ne minute. Rama duhet hequr me cfardo menyre si “babakllaret” e tij shpirterore ne 92. O djem rembeni pushket ja vdekje ja liri. Rofte Shqiperia.

  1. E pse te iki? Pse duke theni ik, iket? Ai nuk ka qef te iki dhe do te ri sa t’i doj qefi dhe pike. Kush e siguron ate se duke ikur nuk do t’i marrin parate e kursyera nga rrogat, dietat dhe ekspozitat me zhgaravina, te hapura neper bote? Po me rrifuxhon e Surelit te ndertuar me materiale te lira cdo te behet, po sikur tia konfiskojne ne kuader te ligjit antimafia? A i zihet bese atyre qe do te vijne me pas? A nuk po e manipulojne popullin se te gjithe derrat kane nje turi, prandaj s’ja vlen ndryshimi, qe te vazhdoje keshtu pergjithmone?! A ndryshon derri nga dosa, po nga derri i egerr? Te gjitha kafshet jane te barabarta por disa jane me te barabarta se kafshet e tjera te fermes. Pastaj ai ne rregull eshte per vete dhe per lukunine qe e ndjek, problem e kane shqiptaret, e kujt i behet vone per kete?!

  2. Karma. Nuk kemi pare gje akoma. Do gezojme cdo dite pasketaj se i ka filluar the pay back i arrogances, i paaftesise , i dhunes me fjalen e lire, i dhunes me te varferin, i shkaterrimit final te shtetit, i groposjes se ekonomise, i kullave fantazem, i larjes se parave, i kanabizimit, i zbrazjes se shqiperise, i delegjitimimit te qellimte te vleres e vlerave, i promovimit te injoranteve vetem pse jane servile, i MeroBazeizmit te medias, i promovimit te nje qelbesire hajdut e mashtrues si Veliaj me legenat e vet, i shkaterrrimit te tregut e te bizneseve te ndershme, i kapitullimit te se drejtes. Po i kthehet propaganda, ashtu sic e meriton ne boomerang. Nuk ka pare ky vend KM me te deshtak e dashakeq me njeriun e dobet e te ndershem, sa ky. Ah sa te turpshem e ka fundin. Ja , tamam si ajo fytyre e ajo strukje e nxirre sot ne stadium. Karma Vella karma.. Ik se ske cfare merr më nga pushteti mor trap. Dhe demin nuk ke ku e con me te madh se kaq per kete vend. Ik se nuk i duhesh as dreqit tanime.

  1. “Njerëzit protestojnë kundër Ramës, kurse opotita hesht”
   Kështu kuasin bretkosat e ripjelljes së krimit si anonime.
   Po këto “njerëz” a nuk janë opozita që protestoi po me këto thirrje e po me celularët e ndezur ?
   Mbi të gjitha, thirrjet masive të tifozëve shqiptarë në stadium “Rama ik”, veç që zhvlerësuan mburjet e Ramës për mrekullinë e madhe që paskej bërë me oligarkët e tij për këtë stafium, por ndryshe nga protestat e tjera ku ai ja mbathte e ikte i lebetitur nga Tirana për të mos dëgjuar këto thirrje, mbrëmë në stadium qe i detyrua të dëgjonte live, “dashurinë e madhe” të popullit për te.

 2. Nje tufe idiotesh. Mbas Rames do te jete Basha. Dhe ky nje kriminel qe vrau kater vete. Cfare lidhje ka sporti ne kete mes?

  1. Nëse Basha pasi të bëhet kryeministër nuk do të ndërtojë vepra të tilla si autostrada malore me një tunel modern 5 kilometrash që lidhi për dy orë Tiranën me kufirin e Kosovës me vetëm 9 milionë euro kilometri e të bëjë si Rama një “modifikim” të unazës me 22 milionë euro kilometri, edhe këto para dhënë një firme fantazmë, nëse Basha me qeverisjen e tij, marëveshjen Shengen të lëvizjes së lirë të shqiptarëve në Europë, do ta shndronte si Rama në ikjen e 400 mijë shqiptarëve për të kërkuar strehim politik në Europë, nëse Basha nga futja e Shqipërisë në NATO të kthehej në futjen e Shqipërisë në Jugosllavi me bekimin e Putinit siç kërkon të bëjë Rama, pse jo ?
   Le të ngrihen në protesta shqiptarët e ti thonë “Basha ik
   Por a nuk e paske marë vesh akoma ti “i zgjuari” që bën “idiotë” qindra mijë shqiptarë, se personin gardist që hapi zjarr kundër protestuesve të dhunshëm të 21 janarit, Rama e bëri kryetar bashkie në Mat ? E ke dëgjuar ndonjëherë Ramën të flasë për “4 dëshmorët e 21 janarit” , qëkur u bë kryeministër ?

 3. Stadiumi minimum duhej bere me 30000 vende sa i Kosoves. Ne ndeshje te rendesishme do te kete treg te zi me biletat. Mundesite ishin. Tribuna e vipave duhej me stola e jo ti jepeshin ambjente privati vec kulles.
  Jazek u qofte hajduteve qe e reduktuan ne 21600 vende.
  4000 me shume se Shkodra. E cfare u fitua . Wow sa i bukur mire por duhen dhe vende. Hungaria e inaguroi para 5 dite me 70000 vende modern dhe pa kulle. Ketu vendos nje i cmendur . Duhej me referendum.
  Nuk vjen me rasti.
  Per atletike nuk behet fjale fare.

 4. Popull pa din e pa iman. Nuk ia dine per nder ketij KM qe ndertoi stadiumin me kulle, te vetmin ne bote, por i kerkojne te largohet. Po cili KM ne demokraci ka bere gjera kaq te mira sa ky? Njerezit mund te hyjne kur te duan ne kulle, dhe ta shohin ndeshjen duke pire edhe kafe qe kushton pak me lire se bileta e stadiumit. Njerezit mund te ecin ne kembe ose me makine ne rruge qe kushtojne 20 milione euro per kilometer. Mund te dalin te piramida ne sheshin Skenderbej e ndertuat per nder te faraonit te rradhes dhe ne vere mund t bejne banjo turke aty. Njerezit mund te kenaqin syte duke pare kulla te larta ne vend te gjelberimit iduot natyror. Te gjitha keto dhurate nga ky KM te cilin na e a zili gjithe bota. Jazek ju qofte. Jeni bere me keq se europianet qe nuk ia kuptuan kurre shallvaret dhe atletet dhe as fotografite nudo ne plazhet e Frances, biles as edhe vizitat ne lagjen Marais ne Paris. Do vajtoni kur te ike ky o popull i pacipe, por nga inati ky nuk do kthehet me sepse ju nuk ditet kurre ta vleresini shpirtin e tij prej superartisti dhe sportisti te niveleve me te larta. As Mpzambiku dhe as Eritrea, biles as Koreja e Verout nuk kan patur nje km te tille dhe na e kane zili. Kini kujdes se do na e marrin e mjere ne pastaj

 5. Po vazhdoi te jete ky KM pas dhjete vjetesh duhet te marrim tifoza me qera se nuk do ngelet kush as te beje tifo as te thote ik . Ose do ti duhet KM te prishe perseri stadiumin qe ta ndertoje vetem per nje spektator e gjysem( per shokun Brace besoj se e kuptuat)

 6. Fusha u be cope – cope. I rrofte spektakli dhe fishekzjarret. Para te vjedhura dhe pune e bere sa per te kaluar rrallen. Po lexoja nga komentet se edhe numri i vendeve qenka minimalist. Sa keq!

 7. E pse te iki? Pse duke theni ik, iket? Ai nuk ka qef te iki dhe do te ri sa t’i doj qefi dhe pike. Kush e siguron ate se duke ikur nuk do t’i marrin parate e kursyera nga rrogat, dietat dhe ekspozitat me zhgaravina, te hapura neper bote? Po me rrifuxhon e Surelit te ndertuar me materiale te lira cdo te behet, po sikur tia konfiskojne ne kuader te ligjit antimafia? A i zihet bese atyre qe do te vijne me pas? A nuk po e manipulojne popullin se te gjithe derrat kane nje turi, prandaj s’ja vlen ndryshimi, qe te vazhdoje keshtu pergjithmone?! A ndryshon derri nga dosa, po nga derri i egerr? Te gjitha kafshet jane te barabarta por disa jane me te barabarta se kafshet e tjera te fermes. Pastaj ai ne rregull eshte per vete dhe per lukunine qe e ndjek, problem e kane shqiptaret, e kujt i behet vone per kete?!

 8. Qenka cuditur Morinjo. Eshte pa pune i shkreti ka hallin e vet.
  Per stadium ka qene prezent me 80 mije e me teper vende dhe pa kulle.
  Cfare qe ky taksirat qe na zuri.

 9. Duka i karit me falni i krimit u paska dhene bileta loqeve te lsi-s te cilet pellisnin sikur te ishin ne katojte e skraparit dhe jo me shume se dhjete vete.Dava pederastesh

 10. Thirrje kunder regjimit neper stadiume ka pas dhe ne kohe te komunizmit. Eshte shenje pafuqie dhe deshperimi me teper sesa revolte. Nje gje qe ustallaret po e perdorin per te thene qe ka opozite dhe demokraci, edhe pse PD po sillet si e marre fund . Te gjithe mediat e majta po e trasmetojne. Keta qe bertasin bejne si te cliruar, Rama ben si i merzitur dhe asgje nuk ndodh, pervecse shmanget vemendja nga mbifuqizimi i perditshem i Rames. Ato 30-40 milion euro qe jane vjedhur ne ate stadium blejne 100,000 vota.

  1. Kur mor shoku Neri ka pasur thirrje kundër enverit a ramizit?, përveç se në 1990, por nuk është vitet e komunizmit 1990.

 11. Po hani fara luludielli ju shpellaret e lapsit duke pare ndeshjen te cepi pallatit,gjeja qe mesuat kur zbritet ne qytet kjo ishte,te hani fara tani u modernizuat dhe hani kar o shpellare te salihut

 12. o i pa emer,me te sha nga robt,robt ctaksirat kan,me mire po te them te q.i.f.t rama nb.y.th….njerz si ti te pa emer dhe b.y.th lepirsa do mbeten ter jeten!!shpellare jan por ama ci ke frike eee!!pa merak mor idiot,se ditet e numeruara i keni komuniste te qelbur!!
  ti mund tjesh ai tipii deshtuar ne cdo aspekt te jetes,qe pi dhe kafen vetem..deshtak!

 13. a po thu per shpellaret qe jon ke partiqka siqiliste,si sandra leshi,koperativistja arta marku,druvari tao palla, karrocieri uliks manja ozagar i paftyre

 14. Thirrja vinte nga te gjitha anet dhe jo vetem nga dhjete vete. Po jam dakort me njerin me lart qe thote se ishte thirrje nga deshperimi. Kur jane te pafuqishem njerezit vetem gryken per te bertitur kane.

 15. Karma. Nuk kemi pare gje akoma. Do gezojme cdo dite pasketaj se i ka filluar the pay back i arrogances, i paaftesise , i dhunes me fjalen e lire, i dhunes me te varferin, i shkaterrimit final te shtetit, i groposjes se ekonomise, i kullave fantazem, i larjes se parave, i kanabizimit, i zbrazjes se shqiperise, i delegjitimimit te qellimte te vleres e vlerave, i promovimit te injoranteve vetem pse jane servile, i MeroBazeizmit te medias, i promovimit te nje qelbesire hajdut e mashtrues si Veliaj me legenat e vet, i shkaterrrimit te tregut e te bizneseve te ndershme, i kapitullimit te se drejtes. Po i kthehet propaganda, ashtu sic e meriton ne boomerang. Nuk ka pare ky vend KM me te deshtak e dashakeq me njeriun e dobet e te ndershem, sa ky. Ah sa te turpshem e ka fundin. Ja , tamam si ajo fytyre e ajo strukje e nxirre sot ne stadium. Karma Vella karma.. Ik se ske cfare merr më nga pushteti mor trap. Dhe demin nuk ke ku e con me te madh se kaq per kete vend. Ik se nuk i duhesh as dreqit tanime.

 16. Zaho si tek komedia “Prefekti” do ti thërrasë të atit:
  “RAMA IK” dhe Linda si Hajrie Honmi do shajë “Apazitën”.

 17. Rama Ik. Ik more km palaqo ik sa shpejt se ky popull qe e pe mbrem live do te te ngrefi zhag rrugeve te Tirones ore shkerdhat injorant

 18. Urrejtja e popullit i behet shendet. SA ME SHUME FATKEQESI , SA ME SHUME DESHPERIM, SA ME SHUME
  VUVUAJTJE,SA ME SHUME RRENOJA ,SA ME SHUME HUMBJE E SHPRESES DHE BRAKTISJE E VENDIT DHE AQ ME SHUME LUMTUROHET

 19. ASNJE TELEVIZION APO GAZETE PRO MAVI NUK E DHA KETE . KETA JANE SI STRUCI , TIKTAKU COUNTDOWN PER KETE QELBESIRE KA FILLUAR

  1. E dha news bomb i anila Bashes, topi i Blushit, news 24 i spitalit amerikan te Olsi Rames. Keto kapa une, mund ta kene dhene dhe tjere.

 20. Vlora alias fax flet per komunista,kur eshte i rritur ne mesin e komunistave dhe vazhdon militon ne pd e kryekomunistin me teser partie salih karaxhic berisha dhe agjentin e sigurimit lulzimja,vazhdo milito o vlora omgj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu