• |
ide | kryesore

Videoja e një gruaje që shpëton një koala mes flakëve kthehet virale (Video)

Stil

Një australiane ka vrapuar drejt flakëve për të shpëtuar një koala që po digjej. Një video e bërë virale në mediat sociale tregon gruan që rrezikon jetën e saj për të shpëtuar koalën e djegur. Koala po qëndronte në një pemë në rrugët pyjet e përfshira nga flakët në Long Flat, New South Wales, para se të merrej nga gruaja, e identifikuar si Toni. Koala dëgjohet duke qanë në video ndërsa mbështillet me këmishën e gruas. Më pas ajo vendoset në një batanije dhe i jepet ujë. Toni tha për mediat se do kujdesej vetë për kafshën e dëmtuar nga zjarri dhe e dërgoi në spitalin Port Macquarie Koala Hospital.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu