• |
ide | kryesore

Një tjetër tërmet lëkund vendin pas mesnatës, sa ishte magnituda dhe epiqendra

Arkiva, Lajme, Të fundit

Vazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit. Një lëkundje e fortë është regjistruar në orën 00:23, që ishte me mganitudë 4.4 të shkallës rihter.


Epiqendra ishte 26 km në veriperëndim të Tiranës dhe 11 km në veriperëndim të Vorës, ndërsa thellësi ishte 10 km.E konfirmuar edhe nga sizmologët, këto paslëkunjde janë normale dhe mund të zgjasin pak në kohë, por që nuk ka vend për panik.

  • foto galeri


1 Comment

  1. Sizmologet flasin vetem me statistika. Megjitheate grupet e emergjencave duhet te jene be datishmeri NR 1.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *