• |
ide | kryesore

Kënga Magjike 2019/ Çfarë veshën konkurentët e natës së parë

Paparazzi, Slider

Mbrëmjen e djeshme u mbajt nata e parë e festivalit “Kënga Magjike”. Në skenë janë ngjitur emra të njohur të ekranit shqiptar dhe jo vetëm, dhe këtë herë përveç muzikës, ata i bën bashkë edhe kauza e festivalit.

“Këndojmë për të ndërtuar” është motoja e këtij vit dhe paratë që do të fitohen nga shitja e biletave do të shkojnë në ndihmë të familjeve të prekura nga tërmetet.


Sigurisht, që këngëtarët pjesëmarrës ose jo, një vëmendje të veçantë i kanë kushtuar edhe look-ut. Ata janë kujdesur që të shkëlqejnë në këtë ditë, dhe më poshtë po ju tregojnë disa nga veshjet:

Adrola Dushi (fustani i parë)

Adrola Dushi (fustani i dytë)

Soni Malaj

West Side Family

Anna Oxa

Rovena Dilo

Olsi Bylyku

Anxhela Peristeri

Marsela Çibukaj

Fifi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu