• |
ide | kryesore

Pse po e sulmojnë Veliajn mediat e Irfan Hysenbelliut dhe Ylli Ndroqit?

Arkiva, Kryesore, Lajme

Erion Veliaj i akuzuar pafundësisht si i përkëdheluri i mediave që i bënin fresk, ka humbur përkohësisht përkrahjen e së paku dy prej tyre. Televizioni Informativ Nevs 24 i është bashkëngjitur një fushate më të gjatë që Ora News ka filluar kundër kryebashkiakut. Në një kronikë të fundit TV me pronar Irfan Hysenbelliun ka vënë theksin tek udhëtimet e shpeshta që bën jashtë shtetit Veliaj, ndërkohë që në Tiranë transmetohen lajme sikur ai, atë ditë është në krye të punëve (Lexo ketu).Ajo që bën përshtypje është kthesa e beftë e këtij televizioni, i cili edhe vetë nuk ka rreshtur së transmetuari kronika të tilla të gatshme, madje edhe duke mos transmetuar fare hulumtime investigative se si Erion Veliaj mashtronte me kronikat.

Edhe më surprizues është qëndrimi që po mban Ora Nevs. Prej një kohe të gjatë ekrani i Ylli Ndroqit, nuk i ka rreshtur sulmet, madje ka njoftuar kontraktimin e një firmë daneze e cila do të sjellë në Shqipëri një pajisje smart, me emrin Dynatest, që kontrollon cilësinë e rrugëve. Në kronikat e Orës është lajmëruar kjo nismë e televizonit duke sqaruar se qëllimi është kontrolli i të gjitha rrugëve të Tiranës, me qëllim identifikimin e cilësisë dhe shkeljeve të mundshme nga ndërtuesit dhe institucionet.

Natyrisht kthesa të tillë të forta në qëndrimet editoriale nuk janë surprizë e madhe për publikun që është mësuar me to. Ato shpesh nuk bëhen me qëllime informimi, por sepse interesat okulte të palëve bien në kontradiktë me njëra tjetrën.

Aq me tepër që kryebashkiaku është një njeri që ka demonstruar publikisht se shpërndan favore në këmbim të interesave të tij politike ashtu sikurse bëri në rastin flagrant të përçarjes të artistëve të teatrit disa prej të cilëve i rekrutoi në mënyrë të paskrupullt.

Nuk dihet nëse kjo ka ndodhur dhe mes Veliajt dhe Irfan Hysenbelliut apo Ylli Ndroqit, por se sa e vërtetë është kjo do të kuptohet nga vijimësia e sensit kritik të ekraneve të tyre.

©LAPSI.al

25 Comments

 1. Para pak ditesh, nje kanal tv po pyeste drejtorin e bashkise T. Tusha per disa rruge lagjesh gjithe balte.
  Ky drejtor nuk pergjigjet por duke u pertypur fara shikon gazetarin nga koka ne kembe dhe pasi e pa mire e mire i pergjigjet , ” pas 4 vjetesh do i rregullojme ”
  Mire ky kryebashkiak, po PS -ja nuk e shikon sjelljen e ketyre horrave qe tallen me popullin

 2. Ne emertimin qe ia ka dhene vehtes ; Klloun i bashkise, si i ku do ndodhur, dhe si mashtrues klasik me gjeste e batuta, eshte po thuajse si udheheqesi i tije shpirteror i rilindjes se zise, banditit Rama. Mire do ish qe cdo televizion te pasqyronte mashtrimet, vjedhjet, por dhe punen nese e ka seriozisht e jo per reklame. Por e keqja eshte se ky cirkuist, ka mendjen tjeter kund, tek fitimet e gradaceleve si amanet i kryetarit fame keq. Keta lloje pregjistatoresh duhen zhdukur nga politika e postet zyrtare, se cdo dite qe kalon edhe me keq do fundosemi nga ky soj qe na drejtojne sot.

 3. O xixa qe qendron pas pordheve te lulzimes per zbukurim ty te kujtohet lulzimja ne krye te bashkise qe per kater vjet punoje per lunar erion isufin per vellajin e luluse per te bere shkollen private ne lunder se per popullin ai nuk i njihte per te tille,vazhdo zbukuroje lulzimen me xixa o shpellkar shurranjos

  1. Luli ja futi gjume dhe nuk punoi per askend, po ky idhulli jot, djali i Ahmedinexhadit e mbushi Tiranen me gratacela!
   Vazhdo voto per te se emigrant rrugeve te Europes do perfundosh dhe ti si shoket e tjere komuniste.
   Legena!

   1. Oh Taku. Cfare llogjike qe ke mor djale. Sipas teje Veliaj ka faje te medha pra sduhet votuar se ka lejuar ndertimin e gratacielave (Sikur Tirana te ishte I vetmi kryqytet ne bote me grataciela). Dhe arsyetimi I dyte qe po te votosh Veliaj do te ngelesh rrugeve te Evropes eshte arsyetim shume foshnjor. Mor djale emigrimin as nuk e solli as ka nder mend ta ndaloje Veliaj.

    1. Grataçiela vërtetë ndërtohen në gjithë botën sot, edhe në vendet aziatike e afrikane, por nuk bëhet asnjë ndërtim pa një plan të studiuar urbanistik e me ndërtime kaotike të diktuara nga përfitime korruptive të qeverive e të bosëve të mafies.
     Nuk gjen në anjë kryeqytet europian, që të ketë përçudnuar qendrën e tij me pallate shumëkatëshe duke shkatëruar vlerat e ndërtimeve të vjetra, por edhe kur ndërtohen, lagje me pallate shumëkatëshe, ato projektohen me hapsirat e duhura midis tyre duke lënë parqe e gjelbërim, e kryesisht në periferi të qyteteve e jo në qendër.
     Nuk ndërtohen stadiume të reja “moderne” aq më shumë me një ngrehinë shumëkatëshe siç ka bërë Rama në mes të qytetit, por në periferitë e qyteteve.
     Të vetëmashtroheshin shqiptarët me propogandat e Ramës në kohën kur ishin tërësisht të uzoluar nga bota, edhe mund tju falet, por rrallë mund të gjesh sot ndonjë shqiptar që të mos ketë vizituar ndonjë kryeqytet europian e të mos ta ketë vënë re këtë realitet që përmenda më sipër.

 4. Nuk e kuptoni se kronikat jane te porositura PIKERISHT nga Vete Veliaj?!
  Ka kohe qe s’dilte ne ekran pas peshtymave post-termetore te Rames…

 5. Keto jane filmat e rradhes. Mjer shqiptaret qe i hajne keto budalliqe. I ka thene veliaj hand ebejme zhurme te kapim ca lek me ane te TV, ose te pastrojme ca lek. Dhe ketu them te qifsha evropen qe i ka hap rruge ktyre.

  1. O bakterie e ndyrë e kanaleve të ujrave të zeza të diktaturës enveriste.
   O amebë pa tru e moçaleve.
   Mbi 90% e shqiptarlve janë me origjinë malsorë që ti i quan “shpellk…”
   Malsor ka qenë Gjergj Kastrioti , heroi kombëtar i shqiptarëve që luftoi 25 vjet që turqit të mos vinin në kasollet me kashtë ku jetoje si kafshë që të turqizonin /.
   Malsorë kanë qenë të parët që shkruan gjuhën shqipe, Budi, Buzuku, e Bogdani me të tjerë që ti të mësoje të shkruash gjuhën, po ti akoma edhe në shekullin XXI ke mbetur akoma një kafshë pa tru e flet për shpella.
   Ka disa mijra vite që malsorët shqiptarë jetojnë të lirë në shtëpitë e tyre në kulla kur ti ushujzë moçalesh je akoma në epokën e gurit, e të pëlqen ,komunizmi që e ka prejardhjen nga komuna primitive, ku nuk njihej familja e njerëzit jetonin si kope kafshësh.
   Ke vjedhur diku një celular si hajdut xhepash e kujton se po “komenton” duke përsëritur po të njejtat fjalë “shpellk….”.
   Je ti që ke ngelë një neandertal që jetonte në shpella e mendjen e kishte vetëm tek organi seksual se nuk i punonte truri

 6. Ajo që nuk mar vesh nga ky shkrim është se autori nuk është dakord që këto dy televizione po i përvishen gënjeshtrave të Veliajt, apo po i kritikon se pse nuk e kanë bërë këtë më parë ?
  Sidoqoftë uroj që mediat shqiptare të “xhelozohen” me njera tjetrën për bërë punën që duhet të bëjnë si pushtet i katërt.
  Sëbashku me opozitën ti bijnë kokës kësaj qeverie që bën përditë skandale, e mëse edhe kjo opozitë po të vijë në pushtet do të veprojë si PS, ti përvishen edhe asaj.
  Ndërkaq më tërheq vëmendjen se një televizion tjetër, më i madh se këto të dy, Top Channel, nuk del nga istikami i mbrojtjes së kësaj qeverie.
  Lajmi plër skandalin e fundit të kryebashkiakëve të Ramës, ky televizion e kishte botuar me titullin që ja kishte servirur mesa duket Lefter Balla.

 7. Per komentuesin qe i ka humbur emeri, qe na quhet guerrilasi,,,I pa emer, si bire kurvi kuqal, e idiot pa koncept analize e mendimi, si puthadore i kopukeve rilindas, mundohet me zhargonin e tije monoton qe te na mbushe mendjen me brockullat e sajuara nga gebelsianet kuqale qe kemi ne pushtet.. Me qe nuk ke memorie, e kujtese, per punet e Lulit ne bashki, shih e kujto pengesat qe i bente kjo qeveria tende me polici e fondet qe e rropi e se la te hidhte nje tulle, mbasi i conin policine qe i sherbente atij qe Luli e rrezoi nga froni. Mos harro se bulevardi i ri eshte projekt i tije, qe siguroi edhe fondet, te mos nxjerrim projektet e tjera qe lufta politike e pandreshmerise se rilindasve te komunizmit i benin ne te gjitha punet e bashkise.Edhe nese sot ti po na e mburr kete fikun hajdut te dokumentuar si punetore, mos harro se taksat ndaj popullit te Tiranes jane ngritur mbi pesedhjete perqind, e plus taksat e shtuara te reja qe as kane qene ne kohen kur Luli ish kryetar. Mos kujto se ka punuar per Tiranen, apo per Tironcit, ka punuar per banditet e hajnat qe i mbajne ne pushtet keta horra hajdute e kriminele te jetes se popullit. Nese kontrolli i shtetit do lejohej ti bente kontroll financiar bashkise se lali plehut, do shihje se si ka punuar per ti mbushur, apo per tia mbushur xhepat oligarkise. Anda, o i pa fytyre, I pa Emer, qe dukesh dhe dihesh se ke perfaqeson ne komente, duhet te ndihesh i fyer e ofenduar qe u mban ison si zagare ketyre, apo kesaj bande qeveritare me mbeturina te kerrmave kuqale qe e kane rrenuar kete popull, por qe mbahen si dhi e zgjebosur. Kjo eshte pema pa kokrra qe po e mbyt jeten dhe ardhmerine.

 8. Good day, Are you seeking for legitimate private Money lender? We Offer corporate and Personal Financing at 5% Interest Rate for a duration of 1-30 Years. We also pay 1% commission to brokers, who introduces project owners for finance or other opportunities. Thanks. [email protected]

 9. O bakterie e ndyrë e kanaleve të ujrave të zeza të diktaturës enveriste.
  O amebë pa tru e moçaleve.
  Mbi 90% e shqiptarlve janë me origjinë malsorë që ti i quan “shpellk…”
  Malsor ka qenë Gjergj Kastrioti , heroi kombëtar i shqiptarëve që luftoi 25 vjet që turqit të mos vinin në kasollet me kashtë ku jetoje si kafshë që të turqizonin /.
  Malsorë kanë qenë të parët që shkruan gjuhën shqipe, Budi, Buzuku, e Bogdani me të tjerë që ti të mësoje të shkruash gjuhën, po ti akoma edhe në shekullin XXI ke mbetur akoma një kafshë pa tru e flet për shpella.
  Ka disa mijra vite që malsorët shqiptarë jetojnë të lirë në shtëpitë e tyre në kulla kur ti ushujzë moçalesh je akoma në epokën e gurit, e të pëlqen ,komunizmi që e ka prejardhjen nga komuna primitive, ku nuk njihej familja e njerëzit jetonin si kope kafshësh.
  Ke vjedhur diku një celular si hajdut xhepash e kujton se po “komenton” duke përsëritur po të njejtat fjalë “shpellk….”.
  Je ti që ke ngelë një neandertal që jetonte në shpella e mendjen e kishte vetëm tek organi seksual se nuk i punonte truri

 10. Shkurt muhabeti keta te dy kane kerku ndonje leje ndertimi per komplekse ose rezidenca banimi dhe ky ose i ka refuzuar ose i ka bere pazar te larte. Kaq e thjeshte eshte

 11. KETE LAL ERIN NJERI ME I QELBUR NUK KA NE SHQIPËRI,ME KURVE ME IDIOT ME FAKE ,KY DO TA PRISH TEATRIN KY HAJDUT,ME SHUME PAGUANE ZAGAR GAZETAR SE SA NOJ FAMILJE NE NEVOJE,VETEM SHIKOJEN LORENC VANGJELI MUC NANON CARLO BOLINO DRITAN HILEN MIRA KAZHANI RUDINA XHUNGA ETJ ERJ ETJ YMER GELBAZA KELLIRA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu