• |
ide | kryesore

Kujdes! Nëse merrni një SMS nga mjeku Pëllumb Pipero mos e besoni

Lajme, Të fundit

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero është një ndër personat që po përballet në vijën e parë me koronavirusin, por gjithashtu ditët e fundit ka qenë një ndër zërat e arsyes në median shqiptare, për të këshilluar qytetarët. Duket se nën emrin e tij, dikush apo disa persona kanë nisur të çojnë sms tek qytetarët, me qëllim përhapjen e panikut. Ishte vetë mjeku që sqaroi se një SMS u është dërguar njerëzve duke përdor emrin e tij.


“Te Dashur Qytetare! Sapo lexova nje mesazh te tille i cili jo vetem nuk eshte dhe nuk mund te jete i imi, dhe si i tille eshte i denueshem, por mbi te gjitha eshte shume i demshem per situaten qe kalon jo vetem vendi yne por gjithe bota nen peshen e nje pandemie shume serioze qe deri tani ka shenuar mijera viktima, dhe per te cilen ende nuk kemi nje arme ne dore per ta luftuar, as medikamente te certifikuara dhe as vaksine. E vetmja arme qe kemi, eshte ne duart tuaja, te qendroni ne shtepi, te beni durim dhe te respektoni keshillat tona.


Mesazhe si ky qe po lexoni jane shume te demshme, madje dhe te denueshme! Keshilloj kedo qe guxon e shkruan ne emrin tim sot, ose te kolegeve te mi neser, te mos luaje kesisoj. Sot ne kemi perballe coronavirusin dhe duhet te mjekojme te semuret e te gjurmojme e identifikojme rastet e kontaktit, neser ligji do gjurmoje e vere para pergjegjeise te gjithe ata qe guxojne te luajne me jeten e qytetareve!”, – shkruan mjeku.


14 Comments

 1. Ja filluan punen stalini me minjte e haleve te salihut kishte dite qe e quanin te kuq,por keta morra blu nuk dine qe ky ka qene shefi i shendetit publik ne kohen e salihut,por ky ju ka dale nga gardhi ku ju stalinet e salihut vazhdoni ti lepini bythen atij,ky eshte mjek dhe jo Kamikaz si ju morra blu

 2. Paniku sot i intereson vetem Rilindjes se Dhjere.
  Gjermania shpalli masat sot, ku kufizohen levizjet mbi 2 veta dhe mbyllen disa mjedise publike, por nuk izolon masivisht njerezit me ore te tera apo edhe me dite si ketu.

  Na mbyti Paniku, o mortje te Ridhjerjes!

 3. Ky eshte doktor i mire qe nder te tjera thone se kuron dhe lebren. Shko se mbase gjen derman. Ishalla ta rregullon dhe icik surratin e ta ben si vetja vet se ti ta shpif gjys ore larg. Brrrrr

 4. Namyti stalin merkeli gjob 25000euro kush nuk zbaton ligjin,por ju shurranjoset e shpellkaret e salihut nuk rrini vetem per ju kopeja eshte moto,e pate videon e shpellkarit te astiri qe kishte hapur kafene qe te mblidheni ju shpellkaret stalin neri miri namyti etj te pini bira

  1. Ti mos u afro se po pe 4 burra bashke te vijne reflekset e bythes nga viti i mbrapshte 96′ dhe behesh keq. Apo ishin 6?

  2. Prandaj edhe shoku Kirstaq s’te ka vendosur as emer ty, si nje nga bastardet e shumte te tij dhe shokeve te tjere te Byrose.
   Je thjesht nje bastard pa emer, dhe nuk na bezdis fare kur shfryn.
   Perkundrazi, shfryj fort dhe shijoje kete ajer qe te ka mbetur para se te ta marre virusi dhe te t’i shkerdheje mushkerite, se thine qe BASTARDET I KA ME QEJF

 5. Neri zevendeson stalinin kur ky shkon te pallohet me namytin dhe mirin,nje treshe nuk eshte keq ne kohen e koleres salih

 6. o Ethem Lalaj po si nuk o lodhe o gruaqire. Ska ngel oficer reparti pa ta qire gruan prandaj dhe je i frustruar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.