• |
ide | kryesore

Mesazhi i Naomi Campbell rreth pandemisë

Paparazzi, Slider

Naomi Campbell së fundi ka dhënë intervistë për “Acces Hollywood”, ku foli lidhur me pandemine.

Modelja mendon që vendosja e maskës dhe praktikimi i higjienës është shumë me rëndësi, ndërsa thekson se filloi të vendos maskë që kur ishte në Tokio. “Zakoni është shumë i ndikuar nga puna në Japoni dhe kjo është ajo që unë kam marrë nga ta. Unë do të them se maskat dhe higjiena, kjo ishte vetëm diçka që unë sapo hodha atje, por fillimi i vendosjes së maskës erdhi nga Tokio”, tha ajo.


Në gjithë këtë pandemi, Naomi thotë se është e rëndësishme që të qëndrojmë pozitiv dhe të bëjmë të pamundurën që të shpëtojmë jetë.“Ne jemi aty ku jemi tani. Ne duhet të bëjmë çmos për të shpëtuar jetë dhe për të mos humbur më njerëz”, shtoi ajo.

Naomi thotë se pandemia është mesazh për të reflektuar, andaj nuk duhet të dalim njësoj nga izolimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu