• |
ide | kryesore

Basha: Pse duhet që qeveria të bëjë më shumë testime për covid-19

Lajme, Të fundit

Partia Demokratike këmbëngul në kryerjen e sa më shumë testimeve për koronavirusin. Kryetari i saj Lulzim Basha thotë se për të evidentuar të prekurit nga COVID-19, dhe për të shkëputur zinxhirin e transmetimit, qeveria duhet të rrisë numrin e testimeve.

“Numri i ulët i testimeve fsheh të vërtetën dhe kushton jetë! Sa më pak testime, aq më pak persona të identifikuar, aq më shumë zgjatet zinxhiri i infeksionit dhe rritet numri i të infektuarve dhe i viktimave. Sa më pak testime aq më gjatë vazhdon karantina dhe thellohet kriza ekonomike. Duhet vepruar TANI, çdo ditë e humbur kushton jetë!” – shkruan Basha në Facebook. ©LAPSI.al


Për të evidentuar të prekurit nga COVID-19, dhe për të shkëputur zinxhirin e transmetimit, qeveria duhet të rrisë numrin e testimeve.Numri i ulët i testimeve fsheh të vërtetën dhe kushton jetë! Sa më pak testime, aq më pak persona të identifikuar, aq më shumë zgjatet zinxhiri i infeksionit, dhe rritet numri i të infektuarve dhe i viktimave.Sa më pak testime aq më gjatë vazhdon karantina dhe thellohet kriza ekonomike. Duhet vepruar TANI, çdo ditë e humbur kushton jetë!

Publiée par Lulzim Basha sur Dimanche 5 avril 2020

10 Comments

 1. Je edhe ti pjese e lojes. Teste. teste.teste. Sikur do hane njerzit teste. Njerzit jane mbyllur brenda

  dhe nje pjese qe nuk kane qene ne pune apo kane mbetur pa pune nga shtetrrethimi jane afer

  kapitullimit jo per teste por bere buke e ushqime,per pagese te faturave te energjise, te ujit

  e taksave te tjera. Eshte e vetmja qeveri ne Europe qe nuk merr asnje mase per familjet ne nevoje

  qe ben diferencim e familjeve ne baze te votuesve po apo kunder pasi keto lista i disponon

  nga zgjedhjet e 30 Qershorit. Ai i quan edhe abstenuesit kunder keshtu i mbetet qe rreth

  10 perqind e popullesise te perfitoje nga Qeveria.

  Kjo qe po ben qeveria e rilindjes eshte nje genocid i pashembull ne histori.

  Po te ishe opozitar i vertet e padit KM per genoccid dhe krime kunder njerezimit jo vetem

  ne SPAK (ne spak sa per te lare gojen se dihet kush e dirigjon SPSAK-un) por edhe ne

  Gjykatat nderkombetare.

  Ose po te ishe sadopak burre e provoje tu beje thirrje njerezve te prekur nga keto ligje

  diskriminuese e genocidale te qeverise cnjerzore te rilindjes te dilnin ne proteste dhe do

  shikoje se sa pak kane frike njerzit nga virusi ne krahasim me cfare po u punon coronaqeveria.

  Qev e verteteri dhe KM thote jemi ne lufte. Po eshte e vertete qe jemi ne lufte por ne kete

  lufte Qeveria dhe KM eshte armiku yne dhe ti je nje koolaboracionist.

 2. eh mer lulzim na lodhe. je bere
  mjek, marangoz, sinoptikan, sizmolog, beres pazari (i teta Veres kuptohet) fizikant, ekonomist

  vetem kryeminister su bere qe su bere ja qivja udhet

 3. O lulush i ndigjon specialistin pipero kur ti ishe ne pushtet kete piperon e emruat shed i epidemiologjise te shtetit tani ndigjoje kete duhet te kesh besim te ai,mos u mbush cfare te thote tritani i prasit dhe spahija i leshit,por ty me duket se te pelqen Prasi i tritanit

 4. po ti mor fisqir qe na ke marr pamjen e te fryrit dhe te diturit racionalist, po ti mer te qifsha rracen ty merkelit dhe sorosit kush te duket vetja qe je ? te ka mbajtur sala me merak i duhej nje ropqir si puna jote qe te mbante pushtetin e vet. njelloje sic beri rama me rilindasit. ju ka mbajt merkeli te dyve nen sqetull njehere njerin njehere tjetrin. fuck the #elite fuck #europeanunion fuck #worldorder e gjithe ju parazite qe ngriheni ne jeten ne kurriz te te tjereve me modelin socialist evropian. Jo te mbyllet evropa por te shkaterrohet i gjithi si sistem dhe te kthehen ne skllever ta shohin edhe tani cfar do te thote te jesh ne vendin tim.

 5. Ju zhgaravina qe komentoni kunder Bashes jeni sahanlepiresit e krye hajdutit Rama . Per keto komente paguheni . Basha po tregon se si te lehtesojme gjendjen e shqipetareve e nuk po fyen askend , ashtu si bene Rama Duke fyer te gjithe ata qe kercenojne e Duke perhapur panik me vdekjen , me burgosjen . Sa per arsimimin e Bashes e Rames eshte sikur te krahasosh diten me naten , Basha ka mbaruar juridikun ne universitetin me te fameshem ne holland si jurist i cili ka mare pjese ne konkurset nderkombetare , Kurse Rama ka mbaruar shkollen per zhgaravites

 6. Pyetja shtrohet duhen me shum teste .me mire tè rrim pa pun Apo tè shtoim testet .disa thon pa pun Po duhet tè harroim me von tè kerkoim per tè ngeren ?

 7. Mund te presesh e kastravecin moj tetka VERA, por hap veshet e syte sepse po ta thote ne shembullin e GJermanise, si eshte vepruar, e qe ka patur sukses. Perse cdo gje qe vjen nga opozita ju duket kaqe e hidhur? A mos valle jane me ne ze fjalimet kuturru te ideollogut te falimentuar se mbeshtetja ne fakte nga shtete te fuqishme ? Mos perhapja ne epidemi te pergjitheshme eshte detyra e shtetit qe te veproi e kontrolloi epidemite, se me burgje, gjoba, e shtrengesa fashiste e diktatoriale nuk zgjat shume kohe, e rrukullisesh sa do ngelesh si Neroni per SHqiperine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu