• |
ide | kryesore

FOTO/ Dy lëkundje tërmeti shkundin Durrësin

Lajme, Të fundit

Dy lëkundje tërmeti janë regjistruar njëra pas tjetrës mbrëmjen e së hënës në Detin Adriatik. Për fat të mirë ato nuk kanë pasur një fuqi të madhe, por janë ndier në Durrës duke shkaktuar pasiguri te qytetarët.


Lëkundja më e fortë është regjistruar rreth orës 22:13 minuta e cila kishte një magnitudë 3.0 të shkallës Riter me epiqendër në detin Adriatik.


Pak minuta përpara kësaj pati një tjetër lëkundje me magnitudë 2.8 rihter me epiqendër në afërsi të Vorës. Nuk raportohet për dëme apo persona të lënduar. ©LAPSI.al

Image

 

2 Comments

  1. Zoti ka me tund ke te doje sa te doje dhe kur te doje. Se fuqi pos fuqise se tij nuk ka. Kerkoni falje shum o njetez.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.