• |
ide | kryesore

Operacion i amerikanëve në Rinas, arrestohen 20 persona

-Instant, Lajme, Të fundit

Një mega-operacion po zhvillohet nga “operacioni i shërbimit diplomatik të Sigurisë në US Embassy i (DSS-OCI) Tirana, në bashkëpunim me një njësi speciale nga Policia e Shtetit ka kryer operacionin “Crystal Eagle”.

Operacioni është bërë në bashkëpunim me policinë shqiptare në Aeroportin ‘Nënë Tereza’. Burime jo zyrtare për Top Channel bëjnë me dije se operacioni është i koduar ‘Crystal Eagle’ dhe nga ky operacion janë ndaluar mbi 20 persona.


Të njëjtat burime bëjnë me dije se grupi i të arrestuarve dërgonte njerëz në SHBA me dokumente të falsifikuara në bashkëpunim me të tjerë.

7 Comments

 1. keta rrugacet amerikane kane share sovjetiket e kinezet per propogande mashtruese po keta ja kalojne 100 here atyre ,po kjo ka 30 qe ndodh .pse duhet te merren sot.po ambasadoret ne shqiperi kete pune kane bere duke shitur vizat per 20 vjete.tani na dolen armiqte .po ata ambasadore qe shisnin vizat pse nuk u hetuan asnjehere.

 2. Ka degjeneruar në dhunë protesta e Aleancës për Teatrin.

  Disa qytetarë i kanë kërkuar në kor kryedemokratit Lulzim Basha që të largohet, duke e konsideruar si tradhëtar të kauzës.

  Fill pas këtyre thirrjeve, drejt qytetarëve janë vërsulur një sërë simpatizantësh të Partisë Demokratike, duke i dhunuar.

  Ishte ndërhyrja e regjisorit Robert Budina ajo që qetësoi situatën.

  “Të gjitha palët politike kanë të drejtën të gjejnë mënyrat se si mund t’i shërbejnë Shqipërisë. Nuk ia kemi mbyllur asnjeriu derën e Teatrit dhe nuk ia kemi refuzuar të drejtën për të shprehur mendimet e veta.

  Këtu do të flasin mbrojtësit e teatrit, ndaj kemi bërë listën vetë se kush do të flasë, për të eleminuar keqkuptimet”, tha Budina,ku je o komunisti I vogel I salihut qe sulmon amerikanet,gjej veten o debatikas I shekullit te ri

 3. Se kuptova mire une: ça eshte kjo njesi policore e huaj qe vepron brenda territorit te republikes??????????????????????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu