• |
ide | kryesore

Akuza e fortë e Metës: Rama po punon për lobin pro-serb në SHBA

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta tha se veprimet e Ramës në Tiranë shkojnë në favor të lobit pro-serb në Uashington.

“Lobi serb dhe ai pro rus ne Uashington i intereson përplasja civile dhe destabilizimi ne Shqipëri. Kam shume prova dhe dokumente qe do i bej publike ne kohen e duhur. SMS qe u be publike sot do duket pa vlere ne raport me to. Mund të ketë zhvillime edhe në Kosovë. Do flas në te ardhmen dhe ne kohen e duhur” – tha Meta. ©LAPSI.al


22 Comments

 1. Pse jo tani? Nuk eshte koha duhur? Nuk na kane vjedhur e poshtrruar aq sa duhet?
  Prrsident palaco. Do te ruaje vetem bythen e vet.

 2. Me falni, degjova intervisten por Meta nuk e hodhi kete akuze per Ramen. Mos ka nje keqkuptim ne redaksine e portalit ju lutem????

 3. I harxhove te tera o like, the avnirustem, ceguevar,alpinist,ismailqemal,haxhiqamil e ca nuk the
  Shtyve ca ore po prape te erdhi radha ty. E ka vendosur amerika o like fshatari. E ke koken ne tepsi dhe ska fabule heroike qe te shpeton o katundar me shtepi ne Lalez. Ajo te mori ne qafe. Grykesia e fshatarit te panginjur qe eshte rritur me perc e do ti tejkaloje ter fazat njerezore nga koteci skraparit tek vila e lazit brenda nje jave. Sbehet ashtu o like jooo

  1. Po por mbas likes e ka radhen populli…
   Si i thone asaj Peshku qelbet nga koka, ne rastin tone Likja eshte i fundit qe duhet ta haje.
   Prandaj nuk behemi ndonjehere ne Shqiptaret se jemi rrac e keqe, nuk na intereson drejtesia por vetem te shohim keq te tjeret (jo se Likja nuk e meriton).

 4. Kush e ka bere mullarin, e kush e ka henger vete, dhe e la popullin te shohe se si i rrjepin, i kemi pare, e ditur qe rraca shtetare, te ardhur nga parti te betimit internacionalist, domosdo, qe as duan tia dine per delet e stanit, sic i quan psikopati Rama njerezit e popullin. PO per kete, Ramen, nuk keni gje per te na thene per vjedhjet, e hajnine shteterore e mafioze qe ka ndertuar deri ne droge, e mafie nderkombetare, me para qe blen ambasadore, e perfaqesues te europes, Eeee kujt ia mori , apo ku i gjeti edhe ky bandit parate? Duke vjedhur shtetin, nga taksat e popullit, e duke trashur qafen e zuzareve te tije, qe ndajne parate bashke. Kujtoni kur ia pati thene ish perfaqesuesi i OSBEse se Rama, ka ne bangat off shoor 200000000 euro te fshehura pasuri. Andaj, hajdutet kane nje ves, vetem VJEDHJEN, e kapo mafia eshte rilindja, me Ramen boos.

 5. Nqs ke vertet prova nuk e kuptoj perse nuk i ben publike aq me teper qe je dhe President i Republikes, apo ky eshte shantazhi i rradhes

 6. Eshte e vertete qe lobi ruso serb po punon fuqishem per destabilizimin e Shqiperise,POR lapsi me qellim ia emerton Rames kur ne fakt eshte e kunderta dhe dihet nga te gjithe qe dirigjenti qe çirret per revolucion eshte agjenti serb Sali Berishoviç dhe ju te lapsit jeni pjese e kesaj orkestre te dirigjuar nga doktor vdekja…

 7. Me RAMEN kryeminister e thaçin kosova ndahet Amerikas i intereson 1 far marveshje dhe kete marveshje ja Garantien thaçi e mustafa e rama

 8. Kjo eshte akuze shume e rende, e ketij te cmenduri e frikacak duhet ti ishin hedhur prangat menjehere.edhe ketyre qe i vene nga pas e i lepijne b….duhet ezilojne ne stepat e rusise.kesaj rrace te felliqur qe po na shkaterron jetet.per 2leke kjo rrace babuinesh shet edhe familjen.

 9. KJO MUND TE JETE SHUME E VERTET POR JE SHUME I VONUAR BILE ME DUKET SE KE DHE RINI TE VONUAR JO ME POLITIK TE VONUAR JE SHUME SHUME VONE DHE ATA BASHKE ME ARGATET E TYRE NE SHQIPERI KOSOV E GJETKE I KANE RALIZUAR QELLIMET NE MASEN99% KU ISHE KU FLIT GJUME KUR THERRISTE BERISHA SE KOSOVA SHQIPERIA PO COPTOHET TI JU HANIT NGJALA-PESHK-NDARJE PUSHTETESH,EKONOMIE,INFLUJENCA POR TANI KENI DALUR ZBULUAR FARE PO PUSHTET PARA DHE INFLUJENC.SA KEQ PER KOMBIN SHQIPTAR.

 10. Kjo fushatë drejtohej nga Shërbimi Informativ dhe një segment i caktuar i policisë. Ky segment përbëhej kryesisht nga militantë të PD-së që filluan punë në polici thjesht se dëshmonin bindjet e tyre të verbra, jo për përgatitjen apo profesionalizmin e tyre.

  Në 26 maj ka pasë një mobilizim të jashtëzakonshëm të gjithë strukturave që drejtoheshin nga SHIK. Kanë vepruar si gestapo. Berisha i ndiqte zhvillimet nga vila numër 4. Aty erdhi Gazidede me urgjencë kur u mor vesh tërheqja e të gjithë komisionerëve të majtë nga votimet dhe nga numërimi i votave. Fillimisht mbaj mend që na shkaktoi habi e hutim, por pastaj shtoi oreksin për mbushjen e kutive. Në disa zona u hodhën brenda kutive të votimit edhe fletëvotimet rezervë që ruhen për raste emergjente, gjë që çoi që disa rezultate të kutive të votimit të dilnin 120 për qind. As në kohë të Enverit nuk dilnin kështu. Vidhnin sikur po realizonin normat e prashitjes në atë kohë.

 11. Dua t’u tregoj një fakt interesant që unë e mësova rastësisht nga një i afërm në Stamboll, mik dhe bashkëpronar i spitalit ku Nano bënte operacionet estetike të rinimit të tij. Në mos gaboj, ka qenë viti 2004. Në bisedë e sipër ai më thotë, “në spitalin tim ku ndodhet Nano, erdhi edhe Berisha dhe qëndruan gjatë me njëri-tjetrin”.

  Nuk është e mundur, thashë.

  Por në mbrëmje, në lajmet e televizioneve turke pashë që Berisha ndodhej në Turqi me ftesën e Mesut Yilmaz për inaugurimin e një centrali në Gebze të Turqisë, financimi i një firme me emrin ENKA. Duke ditur lidhjet e Berishës me këtë firmë italiane dhe me ortakun e saj turk Sharik Tara, kuptova që edhe ky takim i Nanos me Berishën ishte bërë.

  Unë sot jam i bindur që “armiqësia” e Nanos me Berishën ka qenë vetëm në pjesën e dukshme, ndërsa në prapaskenë ka patur një aleancë të djallit mes tyre. Sic jam i bindur që fijet e saj i luanin si të donin duar që nuk ia kanë dashur kurrë të mirën Shqipërisë. Këtë e kam thënë disa herë dhe i qëndroj fort.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu