• |
ide | kryesore

Meta: Kam burime në ambasadën e SHBA, Kim nuk foli për mua

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta thotë se deklarata e ambasadores së SHBA për “vrasje të reformës në drejtësi” nuk lidhen me të. Në një intervistë për “Opinion” Meta tha se Zërit të Amerikës ia përmendi një person në ambasadë emrin e tij, por kjo nuk është e vërtetë.

“Unë besoj se ende jemi ende në fazën e revolucionit kulturor. Ndryshe u miratua në parlament ndryshe është Ramaforma. Ata që e shndërruan në Ramaformë kërkojnë të shpikin fajtorë.


Nuk jam unë target i ambasadores. Nuk lejoj të tallet më njeri me këtë vend. Ambasadorja vetëm për Ilir Metën nuk mund ta ketë. Kam edhe unë ndonjë burim në ambasadë. Zërit të Amerikës ja dha dikush tjetër emrin tim. Në 23 mars më kërkoi Juri Kim një përgjigje dhe 8 prill unë i ktheva përgjigje. Një platformë me 14 pika” – tha Meta. ©LAPSI.al

15 Comments

 1. Kundër kujt do të ngresh një “front të përbashkët për rivendosjen e demokracisë”, kur fare mirë e di, se Monika nuk la këpucë, çizme, presion dhe fjalë pa thënë kundër “diktatorit” Rama, dhe asgjë nuk e gjen ? Alibira të tilla, i shërbejnë vetëm Doktorit dhe Lulzimit, por edhe ata ndoshta po ti pyesësh tek e tek, do të ishin kundër jush gjithsesi. Shqipëria zoti Meta, ka 30 vjet që është ndarë nga diktatura, ka 30 vjet që ka vendosur demokracinë funksionale

 2. E o like provinciali. Kujton se amerikanet terhiqen per hunde si ata fshataret rinore te kampingut te jales te cileve i reciton ti me monen. E o fshatar qe po fshatar mbete.
  E ke koken ne hapsan or zymbyl

 3. Edhe sikur te kesh burime smund ti referohesh e aq me teper te flasesh per to ne publik, por ajo ambasade ashtu eshte katandisur si zyre ankesash

  1. Te duket qeveri,ambasada?e njeh njeri ambasadorin amerikan ne gjermani,kanada,australi,france.apo kur i sherben kryekarit tuaj e eshte katandisur ne zedhenese e partise mavi ju vjen keq kur jua shajne.asnjehere nuk e keni dashur ameriken dhe po e shfrytezonj per te mbushur xhepat.

 4. Kjo fushatë drejtohej nga Shërbimi Informativ dhe një segment i caktuar i policisë. Ky segment përbëhej kryesisht nga militantë të PD-së që filluan punë në polici thjesht se dëshmonin bindjet e tyre të verbra, jo për përgatitjen apo profesionalizmin e tyre.

  Në 26 maj ka pasë një mobilizim të jashtëzakonshëm të gjithë strukturave që drejtoheshin nga SHIK. Kanë vepruar si gestapo. Berisha i ndiqte zhvillimet nga vila numër 4. Aty erdhi Gazidede me urgjencë kur u mor vesh tërheqja e të gjithë komisionerëve të majtë nga votimet dhe nga numërimi i votave. Fillimisht mbaj mend që na shkaktoi habi e hutim, por pastaj shtoi oreksin për mbushjen e kutive. Në disa zona u hodhën brenda kutive të votimit edhe fletëvotimet rezervë që ruhen për raste emergjente, gjë që çoi që disa rezultate të kutive të votimit të dilnin 120 për qind. As në kohë të Enverit nuk dilnin kështu. Vidhnin sikur po realizonin normat e prashitjes në atë kohë.

 5. Dua t’u tregoj një fakt interesant që unë e mësova rastësisht nga një i afërm në Stamboll, mik dhe bashkëpronar i spitalit ku Nano bënte operacionet estetike të rinimit të tij. Në mos gaboj, ka qenë viti 2004. Në bisedë e sipër ai më thotë, “në spitalin tim ku ndodhet Nano, erdhi edhe Berisha dhe qëndruan gjatë me njëri-tjetrin”.

  Nuk është e mundur, thashë.

  Por në mbrëmje, në lajmet e televizioneve turke pashë që Berisha ndodhej në Turqi me ftesën e Mesut Yilmaz për inaugurimin e një centrali në Gebze të Turqisë, financimi i një firme me emrin ENKA. Duke ditur lidhjet e Berishës me këtë firmë italiane dhe me ortakun e saj turk Sharik Tara, kuptova që edhe ky takim i Nanos me Berishën ishte bërë.

  Unë sot jam i bindur që “armiqësia” e Nanos me Berishën ka qenë vetëm në pjesën e dukshme, ndërsa në prapaskenë ka patur një aleancë të djallit mes tyre. Sic jam i bindur që fijet e saj i luanin si të donin duar që nuk ia kanë dashur kurrë të mirën Shqipërisë. Këtë e kam thënë disa herë dhe i qëndroj fort.

 6. Or si shpjegohet gjith kurvat e Rilindjes bejn komente me siglen i paemer ose anonim , duket se xhinsi i kurvave nuk duan te identifikohen , e megjithate kurvat kurva mbeten dhe duke qene xhins kurva nuk ka vlere as sharja se kam pershtypjen se edhe tu thuash u qifsha kurvat atyre ju ben nder .

 7. Ti i paske mare emrin intelektualit Ndoka prandaj flet si kurvat e shpellkareve te salihut,ti nard kopili I kelyshit serb salih

 8. Nardi ai nuk eshte anonim por ne kete forum dihet qe pas tij fshihet Ethem Lalaj, nje ish oficer reparti nga Mallkastra, nje fisqire dhe idiot. Aij ne 1996 i futen shkopin e gomes ne bythe policet e Saliut prandaj dhe ai se harron dot ate gje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu