• |
ide | kryesore

‘Na hap kufijtë o Ramazon’, Rama: Po tani që ne i hapëm e shikoni që të tjerët jo? Unë kam njëmijë të meta, por nuk gënjej

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Përmes një postimi në Twitter, kryeministri Edi Rama u është përgjigjur qytetarëve të cilën kërkonin me ngulm hapjen e kufinjve. Rama tha se tashmë kufijtë janë hapur, por se shtetet e tjera vazhdojnë të jenë të mbyllura.

Ai ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar sot në pikën kufitare të Morinës, ku autoritetet kosovare nuk lejojnë futjen në territorin e tyre makina nga Shqipëria, nëse qytetarët nuk kanë bërë testin e COVID-19. Rama sugjeron që për këto çështje, duhet pasur durim.


“Na hap kufijtë o Ramazon se gjithë bota i ka hap!”e kur thosha jo s’i ka hap gjithë bota, ne do jemi nga të parët fare, gënjeja unë! Po tani që ne i hapëm e shikoni që të tjerët jo? E pra, unë kam njëmijë të meta, po nuk gënjej dhe mirë a keq them atë që bëj dhe bëj atë që them!”

”Dhe mos keqkuptohemi, s’e kam me bllokimin e çuditshëm të makinave të Shqipërisë në kufirin e Kosovës për dizinfektim, po për plot kufij fqinj ose jo, që janë ende mbyllur! Prandaj durim, besim dhe kujdes nga nxitimii në ngrënien e rrenave se helmojnë gjakun e çorodisin mendjen!”

18 Comments

 1. Hic fare more.Ku gënjen ti more.Ti je safi bur.Janë gjithë të tjerët që gënjejnë.Kot të akuzojnë.Ti je baba i gjithë kombit!?!?!?

  1. O Ram it thua car ben dhe ben car thua POR
   Nuk i thua te gjitha qe ben DHE
   Nuk ben shume shume shume gjera qe duhet te besh

 2. Po ku genjen ti more pallanxho ,nga pes llafe qe thua dhjet i ke genjeshtra,bah ti je i drejte si draperi,e kote te bien ne qafe ty more kallam i kalbur,ti je si puna e bakrit jashte flori dhe brenda bloze ,ose si ajo nusja e re qe i ka buzet e kuqe dhe breket me mut.

 3. Ti je i mete komplet o i gjati ine . Genjeshtra ka qene “arma” jote me e forte e te gjitha “armeve” qe ti ke perdorur per te ardhur ne pushtet . Genjeshtra ishte dhe eshte numri nje i te metave te tua o i gjati ine . Genjeve , sepse babezia jote per paraa dhe pushtet te beri te besh pakt me djallin . Une dyshoj akoma me shume o i gjati ine .
  Une dyshoj se ti je vete djalli per kete popull o i gjati ine . Zoti paste meshire per ty dhe mos ti dhente te gjitha , sepse ti do te fillosh ta jetosh ferrin qe ne toke .

  1. O Tosi mos te pashe te shqiptarja.com koment per parkun e lali erit dhe se si strazua me patllake do ishte aty. Duket sforcimi mendor kur detyrohesh te komentosh gjithe diten per rrogen sa edhe emrin nuk e ndryshon. Regulli 1: Cdo postim ndrysho emrin. Sygjerim be nje bilanc te vetes se cafere ke perfituar apo humbur profesionalisht duke u mare me komente, kaq shume te cmojne ty ata qe ta paguajne… Nje gje kemi te perbashket levizkemi sa nga lapsi te shqiptarja..une per tu engledis..

 4. Po të ishin kaq ideal deputetët që zgjidheshin nga populli, nuk do pranonin të votonin qeverinë “Meksi 2”, pas zgjedhjeve të manipuluara të 26 majit 1996.

  Po të ishin kaq ideal deputetët që zgjidheshin nga populli, nuk do të lejoheshin skemat mashtruese piramidale gjatë vitit 1996.

  Po të ishin kaq ideal deputetët që zgjidheshin nga populli, nuk do votonin Sali Berishën për një mandat të dytë presidencial më 3 mars 1997, kur vendi gjendej në gjendje shtetrrethimi.

  Po të ishin kaq ideal deputetët që zgjidheshin nga populli, nuk do e lejonin presidentin Berisha ta çonte vendin në luftë civile më 13 mars 1997.

  Po të ishin kaq ideal deputetët që zgjidheshin nga populli, nuk e mbanin më në këmbë qeverinë “Berisha 1”, pasi shpërtheu Gërdeci me 26 viktima më 15 mars 2008.o ju shpellkaret e salihut mos I ngatarroni gjerat nje eshte qe genjen e di dhe salihu me meten ai eshte dora vete lulzimja,dhe per marveshjen genjeu sot eshte 1 qershor o cecenet e salihut

  1. Me sa qejf e paske fjalën “ideal” që këtu bile gjysëm analfabet e shkruan gabim se duhej shkruajtur me ë në fund ?
   Duket se të ka hyrë në çdo qelizë të trurit “ideali” i Partisë së punës.

 5. Ky kari me siper i ka rene pikes,tani po ushqehet me sufllaqe nga te lali dhjerit ,qe jane teperbera me te pegerat nga bytha e Ed droges.

 6. Jo mor burre nuk e besoj qe me ke pare te shqiptarja.lesh se nuk e lexoj fare.
  Une jetoj jashte, mundohem te jem objektiv ne idete e mia dhe nuk jam tifoz. Dikur komentet ishin me interesante se artikujt e gazetes. Komentonin njerez intelektuale qe kishe qef ti lexoje. Tani eshte bere balte. 90% komentojne njeri-tjetrin dhe jo artikullin qe lexojne.
  Komunistet Jane te paskrupullt, bejne komente te qellimshe qe te nxjerrin nga faza. INJOROI dhe mos ju shko mbrapa.

 7. O Ramazon, ti je njesh. Te gjitha ato qe thua i ben. Vetem nje gje te vockel te ka ngel per te bere , hapjen e 300,000 vendeve te reja pune.

  Ti jo Ramazon, por ti je komplet adoleshent i vonuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu