• |
ide | kryesore

Teliti: Ramavirusi varfëroi shqiptarët në 7 vite, shihni si iu mori 2.1 miliard euro nga rritja e taksave (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Dorian Teliti, shef i kabinetit të kreut të PD-së, denoncon nëpërmjet një video me fakte se si Rama varfëroi shqiptarët në 7 vite përmes taksimit progresiv. Ai thotë se me qeverisjen e PD-së dhe aplikimin e taksës së sheshtë, qytetarët do të kenv më tepër para në xhep.


Shkruan Teliti: 


Edi Rama coi dhjetera mijera biznese drejt falimentimit dhe qindra mijera shqiptare moren rruget e emigracionit.
Por nuk i mjaftuan deshtimet, tani genjen dhe veten, sepse shqiptaret nuk i genjen dot me.

Genjeshtra e rradhes e Edi Rames: me PD do paguani me shume.

Fakti: cdo i punesuar do te paguaje me pak, pasi me taksen e sheshte 9% per Tatimin mbi te Ardhurat Personale nga pagat per cdo te ardhur mbi 30 mije leke (zero tatim per te ardhurat deri ne 30 mije leke), duke i lene keshtu me shume para ne xhep cdo te punesuari ne vendin tone.

E verteta nuk mund te fshihet. Plani PD nxit punesimin, rrit konsumin, ndihmon biznesin.

5 Comments

    1. Ik ore i pa emer robqiri ripjelljes..7 vjej asnje rritje rroge vetem hashash ripjellja..tani shko ha sufllaqen e grekut se t’pelqen.

      1. Te qifsha rilindjen e anetes bashk me djalin e enverit qe sot esht gjoja lideri partise vicidolase. Klysha kurvash jeni si pd si ps. Te paafte dhe te pashkolle si andej dhe ketej. Ska faj populli qe emigron, megjithese, do ju leme sirianet qe te na zevendesojne.

    2. 7 VJET NUK RRITE ASNJE RROGE , 7 VJET VETEM TAKSA , 7 VJET VETEM GRABITJE .
      KY SIKUR EDHE 1 LEKE TA NGRIJE RROGEN ESHTE ME MIRE SE KURVA E ANETES.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu