• |
ide | kryesore

72 raste të reja me koronavirus në vend

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

72 raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit në Shqipëri me COVID-19.


Tirana mban kryesimin sa i përket rasteve të reja me 19 raste ndjekur nga  Kruja me 9, dhe Shkodra, Durrësi e Puka me nga 8.


Të infektuarit aktivë me koronavirus në Shqipëri po shkojnë drejt 1 mijës kurse totali i të infektuarve i ka kaluar 2 mijë e 400.

2 Comments

  1. Kur rastet ne total ishin 60, izoluan vendin, futen polici e ushtare rrugeve. Rrihnin kalamaj e ndiqnin kemba kembes njerzit e shkrete. Tani? Po tani? 70 raste ne dite dhe as qe e rrujne trapin. Dmth nuk ua ndjen fare. Qeveri e permjerre.

  2. Duhen rritur testimet,dje ne Itali ishin kryer 61351 testime dhe gjetur pozitiv 175 persona pra 350 teste te bera per nje person pozitiv kurse tek ne 370 teste per 72 persona pozitive,pra afersisht 70 here me pak teste se ne Itali per nje person pozitiv. Kjo eshte gjendja e vertete e cov 19 tek ne prandaj Europa s’ka besim ne shifrat tona dhe po na ve gardh te ri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu