• |
ide | kryesore

Zgjedhjet në Universitete/ Publikohen SMS-të kërcënuese për votën e studentëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vijojnë denoncimet e studentëve të Universitetit të Mjekësisë Tiranë lidhur me presionin e hapur dhe ndërhyrjet nga individë që prezantohen në statusin e pedagogut të këtij Universiteti për të deformuar qëllimisht vullnetin studentor. Siç shihet qartë në këto SMS të publikuara nga bisedat në grupet e WhatssApp-it të klasave, përdoren emrat e Rektorit, Dekanëve dhe Shefave te Departamentit për të intimiduar trupën studentore.


Në këmbim të votës sipas udhëzimeve, studentëve u premtohen favorizime në provime apo penalizime në rast të kundërt. Profesori i identifikuar me emrin ‘Genti’ në SMS kërkon listën e studentëve të cilët do të vijnë të votojnë sipas preferencave të tij, duke u siguruar edhe transportin. Mësohet se ky individ organizon mbledhje online në platformën ‘zoom’ duke tentuar të ndërhyjë në zgjedhjen e lirë të tyre, duke shkelur kështu hapur etiken, rregulloren dhe ligjin.


9 Comments

  1. Ben Gjata njeriu me i korruptum aty. I perfshir dhe tek koncesioni sterilizimeve. Ky njeri i paskrupullt ka ftyr te drejtoj serisht

    1. Miri, po ti mos je i perthshire familjarisht te ndonji koncesion tjeter shendetsie? Prof. Gjata jeton ne nji apartament te kohes Enverit. Te korruptumit jeni ju qe notoni ne lluksin qe e trasheguat nga Saliu dhe e shtuat me Rilindjen.

      1. O je i metë ose je lëpirësi anusit te Benit. Por me duket se je i metë…prof me te ardhura mujore 3000€ me ap te enverit thot hahahahahahahaahha sa i mbaruar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu