• |
ide | kryesore

FOTO/ Shikoni ç’bëjnë gazetarët e Ylli Ndroqit në televizionin e sekuestruar

-Instant, Lajme, Të fundit

Gazetarët e televionit Ora Neës e konsideruan sulm politik vendimin e SPAK ndaj Presidentit të Yldon Media Group, Ylli Ndroqi. Për këtë arsye, gazetarët dhe pjesëtarë të stafit të RTV Ora vendosën “të kyçin” gojën gjatë transmetimit të një interviste.

Kjo në shenjë proteste për fjalën e lirë. Ylli Ndoqit iu sekuestruan 26 pasuri, mes të cilave, shtëpia, makina, toka dhe dy televizionet. Ai rezulton se është akuzuar për trafik droge dhe organizatë kriminale në Turqi dhe se është arrestuar në Itali në 2015. Pasuritë iu sekuestruan nga prokurorët e SPAK në bazë të ligjit antimafia.


SPAK sekuestron pasuritë e pronarit të ORA News, Ylli Ndroqi

10 Comments

 1. YMER GELBAZA KELLIRA DHE KOL SALLAKU BY**LEPIRES TE DOKTORIT DHE TANI TE PIKTORIT TE DESHTUAR thotë:

  Lal eri dhe Edi Rama nuk ja sejuestrojn CARLO BOLINOS TV E TIJ SE E PERDORIN SI LETRA HIGJENIKE DHE ZAGAR PER TE LEHUR

 2. Pirdhni pirdhni se liroheni .

  Cpune ka gazetaria juaj me veprimtarine krimnale te bosit tuaj. Ju nese jeni gazetare te PAANSHEM dhe te pavarur nuk do pranonit te punonit per nje bajge si ai bosi juaj.

 3. Si ka mundësi që doli trafikant. Deri tani punonte si konsull nderi. Apo ashtu është një punë. Se mos na fik llampat edhe ky si Begeti.

 4. Ajo që e bën interesante këtë ngjarje, nuk është “zbulimi” se Ylli Ndroqi e paskej pasur emrin Xhemail Pasmaçiu, se kjp ka ndodhur me dhjetra e dhjetra kuadro të ish partisë së punës, sot partia socialiste, duke filluar që nga shefi i saj aktual, sot Edi Rama , e në Francë kur shiste ikona të vjedhura me emrin Edvin Rama.
  Interesante ishte show i “konfiskimit” të makinës së tij private me pronarin mbrenda nga gjithë ata policë të maskuar sikur të kishin arrestuar Toto Rinën.
  Një skenë e ngjashme me “arrestimin” e Henri Çilit
  Qëllimi i këtij spektakli është për të treguar në publik e për të shpërndarë edhe në mediat e huaja mashtrimin se kjo qeveri ka luftuar e po lufton krimin e organizuar e janë “mediat e kazanit” që i kanë rënë më qafë kot.

 5. Ajo që e bën interesante këtë ngjarje, nuk është “zbulimi” se Ylli Ndroqi e paskej pasur emrin Xhemail Pasmaçiu, se kjp ka ndodhur me dhjetra e dhjetra kuadro të ish partisë së punës, sot partia socialiste, duke filluar që nga shefi i saj aktual, sot Edi Rama , e në Francë kur shiste ikona të vjedhura me emrin Edvin Rama.
  Interesante ishte show i “konfiskimit” të makinës së tij private me pronarin mbrenda nga gjithë ata policë të maskuar sikur të kishin arrestuar Toto Rinën.
  Një skenë e ngjashme me “arrestimin” e Henri Çilit
  Qëllimi i këtij spektakli është për të treguar në publik e për të shpërndarë edhe në mediat e huaja mashtrimin se kjo qeveri ka luftuar e po lufton krimin e organizuar e janë “mediat e kazanit” që i kanë rënë më qafë kot.
  Pas Top Channel e Klan, dy mediat më të fuqishme që janë kapur nga Rama, është kjo media e Ndroqit më e ndjekura e më cilësorja, por edhe ndër më lufttaraket në kritikat ndaj qeverisë..
  Kushedi sa netë pa gjumë ka harxhuar Rama për të vrarë mendjen se si ta asgjësojë edhe ate, siç asgjësoi Teatrin kombëtar

 6. Kete e njeh gjithe tirona cfare hale ka qene dhe eshte,na del dhe e mbron tosi sonila qe gjithmone i nuhat keta qe kane mbushur tironen me droge nen ruajtjen e like presidentit dhe salih karaxhic berisha parate e ketyre ka luajtur ky xhemol paspaciu shkoni pyesni per kete paspaciun te brryli dhe tju thone kush eshte

 7. ja ca race keqe jemi ne shqiptaret. per i vend pune shkelim dinjitetin tone. shi si rrine si bythqira. ytttt zorraxhinj muti. skllever

 8. Skllav je ti o rob zoti. Sapo ju vu lali Erit kunder u kujtua ER qe ky qenka trafikant? Ja bene dosjen per 9 dite SPAKU,kur ka me qindra dosje sensitive, (Teatri, zgjedhjet etj). Kjo eshte drejtesi NARKO Partie, qe te ben SKLLAV.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu