• |
ide | kryesore

TikTok hedh në gjyq qeverinë amerikane

-Instant, Paparazzi, Slider

Aplikacioni  TikTok, ka vendosur të hedhë në gjyq qeverinë amerikane, e cila ka kërkuar bllokimin e tij në SHBA.


Trump i ka shpallur ‘luftë’ të hapur aplikacionit. Ai pretendon se përmes tij Kina përgjon Amerikën dhe të dhënat e shtetasve të saj. Kjo padi është dorëzuar më 24 gusht në Kaliforni .TikTok ka 1 miliardë përdorues dhe është cilësuar si aplikacioni i rinisë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu