• |
ide | kryesore

Dëshmia e Manjola Cakonit: Kryeministri Rama më telefonoi duke më kërcënuar

Lajme, Të fundit

Partia Demokratike vijon të sjellë dëshmi nga një familje, të cilën ish-deputetja Grida Duma e ka cilësuar si simbol të propagandës së kryeministrit Edi Rama, gjatë periudhës kur në fokus ishin dëmet e shkaktuara prej tërmetit në familjet shqiptare. Bëhet fjalë për familjen Cakoni. Manjola dhe Alesio nga Thumana janë dy të mbijetuarit e vetëm nga familja e tyre që dikur përbëhej nga 4 pjesëtarë.


Manjola, e cila nga tërmeti i 26-nëntorit humbi bashkëshortin dhe vajzën 15-vjeçare tregon se e ka përjetuar rëndë intervistën e saj televizive, ku rrëfen se është braktisur nga shteti duke mos patur një strehë apo pension për të birin. Në denoncimin e radhës të Manjolës, ajo sjell një pretendim të ri, kërcënimin e drejtëpërdrejtë të kryeministrit Edi Rama, i cili sipas saj e ka quajtur një turp dëshminë e dhënë publikisht për mediat.


“Dje dola në televizor dhe tregova hallin tim, shqetësimin tim për vete dhe për fëmijën tim. Dhe kur pashe veten aty u ndjeva shumë keq, dhe pastaj kam shkuar në spital. Shkova në spital. Rrugës kur po vija nga spitali, më merr në telefon dikush nga kryeministria. Përgjigjet mami im, se unë isha e sëmurë dhe i thotë:” Turp të ketë Manjola!” “Turp të ketë Manjola!” Unë nuk besoj se kam bërë ndonjë turp. Kam kërkuar të drejtën time dhe për fëmijën tim. Asnjë gjë tjetër s’dua. Vetëm dua të drejtën time, për vete dhe për fëmijën tim dhe kaq. Ai i kishte thënë: “Edi jam. Edi Rama jam. ”Turp të ketë Manjola për atë që ka bërë sot. ”Unë isha e sëmurë isha me serum, isha shumë keq. Se po të isha në rregull do t’i thoja: Unë nuk kam bërë ndonjë turp, turp ke bërë ti, që më le mua më çove deri në këtë pikë. Sa të arrijë edhe të shkoj në spital. Ndoshta do që të vdes dhe unë dhe të bëhemi tre viktima tamam edhe t’i japësh lekë djalit tim. Kaq kisha”, tregon Manjola.

 


23 Comments

 1. Te erdhi keq ty grida?
  Pse si dhe nej pare nga te tuat se ke mjaft
  Apo ste rruhet pidhi si vajte thjesht per show?
  Yyyy te qifsha robt femer legene

  1. Dmth paret e taksave tone Edi Rama i paska te vetat?! Bravo, shyqyr qe e thoni haptazi. Qeveria eshte bande, sapo e tha ky i edukuari siper

     1. Ai siper teje nuk eshte shume ndryshe nga ju, vec eshte nga ana tjeter dhe ka probleme me veten! Hape mendjen te keqen, se degjoni dhe shikoni gjera qe sjane reale! Ca te kuq e ca blu, sjeni ushtare, jeten s’ua ka dhën partia!

  2. Po pse mor klysha, pse jeni qenie kaq te peshtira?
   Sipas jush e paska fajin Grida qe Rama nuk i paska mbajt premtimet e dhena, si KM i Shqiperise, jo si individ!
   Normal qe Grida aty ka shku per show, por cfar rendesije ka kjo??
   Rendesi ka fakti qe KM yne eshte nje palaco, qe nuk i beson as vete fjalet qe thote, qe nuk i mban asnjehere premtimet e bera, dhe i perdor taksat tona sikur tia kete lene baba, ben cfar te doje me to.

 2. Keshtu ndodh kur i besoni Ramës me shokë, ata do ju shtrydhin si limon dhe pastaj do ju flakin tutje. Me vjen keq per tragjedinë që të ka ndodhur, por keta njerez te tillë jane, kriminelë me kollare… Ku jane tani ata te mjerë që i puthnin dorën Ed Kokainës kur ra termeti dhe ky hapi thesin e premtimeve??!!

 3. Ju ka kapur paniku qekur Rama vendosi te shkoje n durres. Keto histori jane shto uje e shto miell perditë, se njerzit jane te trash dhe nuk i kapin keto telenovelat me seri cdo dite. Nuk vutë mend ju o jo..

 4. E paska kupto derrja e katunares nga zeri se ai ishte kryeministri.Pirdh se lirohesh ,kujdes mos dobsohesh zogu.

  1. Ue car klyshash kurve qe jeni ju, doni me ta shit sapunin per djath.
   Ju per Liderin jeni gati te beni kurban dhe femijet tuaj.
   Po pse mor derra a nuk jane te vertete te gjitha ato qe pretendon kjo??
   A i ka premtu Rama shpi dhe leke (e ka pare e gjith Shqiperia). Ca i ka dhene deri tani?? Lesht e currit i ka dhene!

   ps. per mendimin tim nuk eshte e drejte qe kto te paguhern me taksat tona, por ky eshte tjeter diskutim.

  2. Po ca je ti parizien mor te qifsha robt qe i thua asaj derr katunare. Po ai i ka thene vete Jam Edi, Edi Rama” ti thua e paska kuptu nga zeri. Pastaj hiqi menjane keto, ajo duhej te ishte fut ne shtepi te re tani sipas premtimit te Kryeministrit por juve eshte er tjua qire Edin ne bythe e grate ne pidh o pjella monstruoze partie.

 5. Seria 1.Edi dhe populli.
  E zuri zilia PD dhe mendoni te vazhdon te serin.
  Seria 2. Me dergoi partia te bej dhe un show.
  Militantet shqyejn syt dhe pastaj zihen me njeri tjetrin, se cila ishte seria me e bukur 1 apo 2.
  Jeni njerez te fandaksur.

 6. Edhe Mugabe do ta kishte zili Ramazonin tone te madherqishem.Nuk e kuptoj si mund te kete njeri qe ta mbroje per keto idiotsira qe ben por do jene morrat e kuq qe paguhen nga Riqirja

 7. Keshtu e ka neo/komunizmi, kercenim dhe sabotim i jetes. Hajdute dhe Oligarke.

  Fare e keqe. Shqiptari ka shume fara te keqija ne sojin e vet, Komunizmi eshte njeri prej tyre.

 8. Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit vjen pas dy raporteve të tjerë të njohur ndërkombëtar, atij të Kombeve të Bashkuara dhe të OECD, të cilët vlerësonin Shqipërinë për qeverisjen digjitale.
  Sipas këtyre raporteve, shërbimet publike ndaj qytetarëve që ofrohen online kanë rritur cilësinë e jetës së shqiptarëve, kanë ulur korrupsionin dhe kanë ndikuar për një klimë më të mirë për biznesin. Shqipëria vlerësohet si vendi më i mirë i rajonit për qeverisjen digjitale duke tejkaluar edhe vende që janë aktualisht anëtare të Bashkimit Europian.E paska mare salihu ne tel dhe i eshte prezantuar si rama dhe ne pd po masturbohen nga regjia e seksit grida duma dhe salianji

 9. ore ju militantet blu
  Mendoni vertet se Rama do mari kete ne tel?
  Ore Rama apo Basha nuk shkon ndermend te mari keta ne tel, edhe sikur te tundin kemen
  tha mire njeri na hapet barkun me keto telenovela, te fitosh duhet te keshe viuzion plan edhe cfare i afron , per te p;ermisuar jeten edhe program afatgjate jo keto idjotlleqe e ew kuptoni?
  ps Ropt kush shane

 10. Kjo katunarja sa i lop dika ca esht telefoni? Kjo a
  Ska as lesh ne byth do jete telefon. Ikni me kto rrena

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.