• |
ide | kryesore

Lëkundje e fortë tërmeti mes Lushnjes dhe Elbasanit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një tërmet u regjistrua pak minuta më parë në zonën Elbasanit dhe Lushnjes, lëkundjet e të cilit u ndjenë dhe në Tiranë.

Sipas Qendrës Europiane të Rfegjistrimit të Tërmeteve, tërmeti ishte me magnitudë 4.6 Rihter, me thellësi 9.9 km. Nuk dihet ende nëse ka dëme nga ky tërmet.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu