• |
ide | kryesore

Njolloset Forca e ligjit/ Numri dy i OFL dekonspironte operacionet

-Instant, Arkiva, Të fundit

Asnjë struktur që që ngre rilindja në fund nuk del e pastër. Kjo po ndodh edhe me Operacionit Forca e Ligjit që duket se ka humbur numrin 2 të tij. 7 muaj pasi kaloi të tre filtrat e vettingut, atë profesional, moral e për pasurinë, Artan Shkëmbi, po akuzohet për dekonspirim të operacioneve dhe përfshirje në korrupsion. E madje më e rënda atë nuk e kanë akuzuar autoritetet shqiptare por shërbimet gjermane.


Burime konfidenciale thonë se ky informacion i është përcjellë Prokurorisë së Posaçme Anti-Korrupsion, ku pas hetimeve të kryera ka kërkuar në GJKKO masën e pezullimit nga detyra. Vendimi i pezullimit të Artan Shkëmbit pak ditë më parë, i është përcjellë edhe kreut të policisë së Shtetit Ardi Veliu që ia ka komunikuar Shkëmbit duke e zhveshur nga posti deri në përfundim të hetimeve të nisura ndaj tij.


 

10 Comments

  1. …. Ore keta i zgjedhin vete keshtu me njolla, ne menyre qe ne fund te mos na beje asnje me pershtypje… dhe vjedhja, korrupsioni dhe plehrat e rilindjes, te na duken normalitet dhe te mos na bejne pershtypje

  2. 🙈🙈🙈😂😂😂😂😂🤮🤮🤮🤮🤮💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤥🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Ripjerdhja ne forme sportive .,plus qe ka filluar te haje dhe njerez per mengjes 😂😂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu