• |
ide | kryesore

Soreca shigjeton Ramën: Bashkëpunoni në këshill para votimit në parlament

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadori i BE Soreca ka mbajtur sot një qëndrim më të drejtpërdrejtë se homologia e tij amerikane lidhur me votimin e heqjes së koalicioneve në parlamet.


“Ne [BE] përsërisim qëndrimin tonë që marrëveshja e 5 qershorit, e bazuar në rekomandimet e OSBE / ODHIR mbi reformën zgjedhore, duhet të respektohet.


Po ashtu theksojmë rëndësinë që çdo propozim për ndryshime të mëtejshme në nenet e Kodit Zgjedhor, të cilat shkojnë përtej qëllimit të marrëveshjes së 5 qershorit, të diskutohen siç duhet në kuadrin e Këshillit Politik në një mënyrë bashkëpunuese dhe gjithëpërfshirëse para se të votohet në Parlament.”

5 Comments

  1. Ish-kryeministri Sali Berisha vazhdon te vetedisktretitohet me ato qe poston ne rrjetet sociale, ku secili prej nesh mund t’i coje dicka duke u tallur ne Facebook dhe ai e boton ne profilin e tij. E njejta gje ka ndodhur edhe diten e sotme, ku Berisha ka publikuar nje foto ta para shume viteve duke pretenduar se eshte shkrepur ne date 26 te ketij muaji. Synimi i tij ka qene te sulmoje ministren e re te Arsimit, Evis Kushi, por ka deshtuar me sukses nderkohe qe ai/ajo qe i ka nisur foton eshte tallur me te si perhere.Po kete sikur e kishte blere rama,si ndodhi keshtu o shpellkaret e salihut

    1. Pirdh, pirdh, se lirohesh, i thonë kësaj.
      Berisha me statuset e tija ja ka arritur qëllimit me kohë (mushkonjat, kanabisi etj. etj.).Tani edhe sikur të jenë gjysëm të vërteta, ato besohen nga publiku sepse ‘e keqja’ është liçensuar tanimë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu