• |
ide | kryesore

Kim K kërkon nga Azerbajxhani që të ndërpresë përdorimin e forcës ndaj armenëve

-Instant, Paparazzi, Slider

Kim Kardashian,ka folur së fundmi për rastin e luftës së armatosur ndërmjet Armenisë dhe Azerbajxhanit në regjionin Nagorno-Karabah.


Kim ka kërkuar nga Azerbajxhani që ta ndërpresë menjëherë përdorimin ofensiv të fuqisë kundër popullit armen.Njëherësh, ajo ka kërkuar ndërprerjen e ndihmës ushtarake të Shteteve të Bashkuara për Azerbajxhanin.Kardashian është shprehur dhe  për Turqinë që “të ndërpresë dërgimin e armëve dhe luftëtarëve në Baku”.Ajo konsideron se politikanët ndërkombëtarë dhe diplomatët duhet të ndërhyjnë për ta penguar eskalimin e mëtutjeshëm të situatës dhe tragjedinë potenciale


1 Comment

  1. Po ti nga dole moj putane shko zhdogano afrikanet 3 metrosh
    Puuuuu kokrra e karakurves ske faj ti jo kan faj kta te lapsit qe ta nxjerrin surratin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu