• |
ide | kryesore

Ndërron jetë skenaristi William Blinn

-Instant, Paparazzi, Slider

Skenaristi William Blinn ka ndërruar jetë në moshën 83 vjeçare.


Lajmin e bëri të ditur vajza e tij Anneliese Johnson e cila tregoi në njoftim se William ka  ndërruar jetë në mënyrë natyrale në shtëpinë e tij në Burbank,Californi.Skenaristi ka prodhuar shumë shfaqje televizive si  Starsky & Hutch”, “Rookies” dhe “Pensacola: Wings of Gold”,  dhe ka fituar çmimin ‘Emmy’ për “Brian’s Song”, duke u cilësuar si një nga filmat më të shikuar të asaj kohe.


 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu