• |
ide | kryesore

FOTO/ Revista “Charlie Hebdo” thumbon Erdogan: Ouuuh! Profeti!

Arkiva, Lajme, Të fundit

Revista e përjavshme satirike Charlie Hebdo publikoi faqen e parë të numrit që pritet të dalë këtë të mërkurë dhe që i kushtohet Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdoganit.


“Charlie Hebdo” e ka titulluar karikaturën: “Erdogan, në jetën private, është shumë qesharak”.


Shkak është bërë përplasja e fortë që Erdogan ka pasur me Presidentin francez Emanuel Makron pasi ky i fundit mbështeti publikimin e karikaturave të profetit Muhamed.

Erdogan e ka quajtur Makronin në gjendje jo të mirë mendore dhe u bëri thirrje vendeve myslimane që të mos blejnë produkte franceze. ©LAPSI.al

17 Comments

 1. AAAA si gjithmone Charlie eshte mrekullueshem !
  Por ju te Lapsit e keni perkthyer gabim , duhet:

  Erdogan, në jetën private, është shumë i lezetshëm”.

 2. Sa te mjer qe jan. Jan per gjynof.Dhelpra qe nuk kapi dot rrushin ka qene dikur…tani jan cakenjte te mbledhur tok qe nuk po e kapin dot… Mjerim intelektual mendor moral..me pak fjal ma zi se kafsha. dhe makaronsi i vogel nje viktim pedofilie i zyshes se vet brixhid. Kjo eshte historia e makarons.

 3. Parimisht kjo fare gazete-reviste humoristike, e ka humbur ne vetvete qellimin e saj pasi eshte perfshire dhe eshte bere pjese e nje sulmi mediatik kunder atij raporti qe te gjitha vendet jane munduar ta mbajne shume korrekt. Pyetja e vetme eshte: Perse nje gazete-reviste humorisitike ose satirike duhet te perfshihet ne ceshtje fetare kur ne vetvete ka si qellim problemet sociale dhe humorin e satiren ne aspektin politik. Pergjigja “Dikush” ose “Nje grup dikushesh” jane te interesuar te ndezin ose te krijojne tension mbi nje raport qe bota ne teresi e ka mbajtur dhe ruajtur me shume sakrifice. Sdq, edhe po nuk i doli era kesaj pune, do te merret vesh

  1. Pse jo. Revistat e karikatures kane qellim ne vetvete ta shofin boten me nje sy me ironizues. Ata nenkuptojne se kta ithtare te thekur te islamit shpesh jane me te degjeneruar se duken. Ashtu si kane bere me kishen me pare. Po kisha e kuptoi qe heshtja dhe pranimi eshte me e zgjuar.
   Edhe nje kendveshtrim per shume femra muslimane, sidomos ne France, qe pretendojne virgjeri por ne t’vertet… foto flet vete.

 4. Perse eshte lajm ky??? trolls ka kudo, s’ben dallim nese eshte reviste apo tjeter.. Gjithsesi, nese Erdogan nuk do kishte asnje marredhenie me Ramen, them se nuk do merreshit me te…

 5. Duket sikur revista “Hosteni” eshte ne lufte me ‘regjimin’ e ‘rrezikut anglo-amerikan’…..
  Praktikisht, askujt s’ia ndien per tjetrin!
  Nga keto perfitojne psikopatet, (Edi Rama eshte një syresh, apo ai qe la nje cante eksplozivi prane kulles Eifel, ai qe theri mesuesin francez…).

  Tani prisni psikopatë ne veprim!

  Dhe Psikopati nuk ka as fe, as atdhe, dhe asnje lloj besimi shpirteror!

 6. Te vjen te pelcasesh qe gjithmone behemi aleate me fanatike dhe regjime qe do deshtojne heret a vone.
  500 vjet dhe nuk mesuam asgje.

  1. SI, “500 vjet”?
   Paskemi vetem 500 vjet histori?
   Dhe c’nenkupton me “500 vjet…. regjime qe dehstojne heret a vone”????
   Shume vone paska deshtuar, po qe se eshte 500 vjet!!!!!

 7. Ka dy rezultate.
  1. Kta ithtare fanatike, nuk jan ashtu si duken.
  2. Shum femra bejn si te virgjra por nr te vertete … foto flet vete

 8. Ka dy rezultate.
  1. Kta ithtare fanatike, nuk jan ashtu si duken. E shifni se ajo po sherben alkol.
  2. Shum femra bejn si te virgjra por nr te vertete … foto flet vete

 9. Dakort jemi per lirine e medias dhe shtypit por kjo nuk do te thote qe nuk ekziston nje limit.Po te benim te njejten satire me boten kristiane si do ishte reagimi.Shkollat jane laike dhe nuk merren me fene dhe besimin dhe mesuesit nuk duhet te ndikojne ne besimin e kujte do nxenesi dhe te bej satire me figuren kryesore te botes myslymane (Muhamedin).Media e lire,Shtypi i lire ,Besim i lire.

 10. Charlie Hebdo janë raciste halabakë të cilët janë tallur me gratë e vajzat kosovare te përdhunuara nga serbët , janë tallur me vdekjen e fëmijës 3 vjeç, Alan Kurdi, i mbytur në Mesdhe. Janë tallur me të dobëtit me të vdekurit. Janë fashistë. Lapsi jeni degraduar fare si portal. Zoti ju sheh dhe ju gjykon dhe ju, pa merak.

 11. charlie je t’aime

  njerez kuptoni thelbin ,behet humor atij qe si pelqen mos ta bkeje revisten.bita myslimane nuk ka monopolin mbi muhamedin apo ku di une ,njeriu eshte i lire te mendoje si te doje mbi cdo gje ,kjo nuk legjitimon vrasjen .kush jane keta te thone qe slejohen fotot e profetit ,ca e kane profetin keta me copyright?????
  jetojne akoma me ligj sheriati e na tregojne dengla …fuck off te gjitha fete me shume kane ngaterruar sesa kane bere mire.rrofte republika laike kudoqofte.

 12. Toni dukesh q e je i vogel ke bere shume gabime ne shkrim te keqen xhaxhi.

  1.Kape thelbin satira eshte forma me keqe e humorit.Njera pal qesh tjetra ndihet keq.
  2,bita myslimane nuk ka monopolin mbi muhamedin apo ku di une (shkeputur nga teksti).No koment eshte gomarllik komlet besoj e kupton dhe vete.
  3.njeriu eshte i lire te mendoje si te doje mbi cdo gje (shkeputur nga teksti).Jo Toni i vogel se ndryshe bota do shkonte per lesh sic po shkon.Prandaj ekzistojne ligjet dhe rregulloret.
  4.kush jane keta te thone qe slejohen fotot e profetit ,ca e kane profetin keta me copyright?????.Nuk lejohen ne shkolle Toni i vogel sepse shkolla eshte insitucion arsimor kurse xhamia dhe kisha insitucion fetar.Kaq i vogel eshte ndryshimi.
  5.fuck off te gjitha fete me shume kane ngaterruar sesa kane bere mire.Ketu me ke bo qefin ke vetem lavderime.
  6.rrofte republika laike kudoqofte.Toni i vogel vetem nje republike laike ka pare globi. Ajo ka qene Republika Popullore Komuniste e Shqiperise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu