• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta ish-miss Amerika

-Instant, Paparazzi, Slider

Leanza Cornett e cila fitoi titullin e “Miss Amerika” në vitin 1993, ka vdekur.


Ajo ndërroi jetë në moshën 49 vjeçare. Vdekja e Cornett u konfirmua nga kompeticioni i “Miss Amerika”, në një deklaratë të dhënë të mërkurën. “Është shumë e dhimbshme që kompeticioni ‘Miss Amerika’ po transmeton lajmin për vdekjen e ‘Miss Amerika’ dhe mikes tonë të dashur, Leanza Cornett”, thuhet në njoftimin e tyre. “Leanza kishte një shpirt të ndritshëm e të bukur dhe ishte e mahnitshme. Ju e dini që ajo kishte vlerë të shumë njerëz, e po ashtu edhe tek ju”.


“Ne jemi të tmerruar nga kjo humbje e papritur në familjen e kompeticionit tonë ‘Miss America’ dhe ndihemi shumë keq për familjen dhe miqtë e saj”, vazhdon njoftimi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu