• |
ide | kryesore

Sizmiologët grekë: Nuk do të ketë tërmet më të madh, kaloi rreziku i cunamit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Sizmiologët grekë tentojnë të qetësojnë qytetarët në Samos, Smyrni dhe ishujt grekë në Dodekanez duke theksuar se s’do të ketë më tërmet të fuqishëm pas atij me magnitudë 7 Rihter në Egje.


Sizmiologu i famshëm tashmë, Akis Tselentis deklaron për SKAI Tv se ky ishte tërmeti më i fortë dhe më  i madh, dhe nuk do të shoqërohet nga një tjetër më i madh.


Po ashtu profesori Efthymios Lekkas thotë se ka kaluar rreziku për cunam në Egje pasi ai zgjati vetëm disa minuta në fillim dhe tashmë i ka rënë fuqia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu