• |
ide | kryesore

Dy kujdestare nga Qendra e Zhvillimit Rajonal në Berat rezultojnë pozitive për Covid-19

-Instant, Lajme, Të fundit

Dy edukatore tek qendra e zhvillimit rajonal në Berat kanë rezultuar pozitive për koronavirusin.  Sot kanë kryer testin për koronavirus edhe 6 kujdestare të tjera si dhe 12 fëmijë. Për rrjedhoje, qendra është mbyllur dhe të gjithë kujdestarët, bashkë me 56 fëmijët janë vetizoluar.


Ndërkohë, qendra është dezinfektuar.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu