• |
ide | kryesore

Akuza: Qeveria fsheh vdekjet nga Covid. Mjeksia ligjore e hapur për hetime

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lajmi se ka një konspiracion për fshehjen e vdekjeve të të infektuarve nga Covid 19, ka shkaktuar bujë të madhe Pas publikimit të dokumenteve të cilat sipas tij i kishin nga morgu i Tiranës në Shqipëri, ku thuhej se nga Marsi deri në fund të Tetorit, në spitalet Covid, kanë humbur jetën 923 persona, ndërsa janë raportuar vetëm 509, Lulzim Basha deklaroi në Opinion:  “I bëj thirrje për herë të pesë Prokurorisë të shkojë tani te morgu”.

Por menjëherë pas kësaj bombe ka reaguar drejtori i mjekësisë ligjore, Bledi Xhemali. Xhemali u shfaq i gatshëm tëbashkëpunojë me Prokurorinë nëse kjo e fundit do të nisë hetimet, por ka sqaruar se morgu i Institutit të mjekësisë ligjore ka varësi të dyfishtë nga QSUT dhe Ministria e Drejtësisë dhe të gjitha rastet e COVID-19 menaxhohen nga QSUT.


Por më i prerë ka qenë Edi Rama i cili ishte i ftuar në të njëjtën kohë në “Real story” Ai e ka konsideruar këtë një përpjekje për të hapur, “panik, konfuzion, shqetësim, katastrofë. Shpif, shpif se diçka do mbetet, kall dëshpërim tek njerëzit se diçka do ndezë, ajo që përpiqen këta të ndezë, është se duhet të kuptojnë që pse kanë humbur që nga dita e parë”.

 

2 Comments

  1. O të qifsha robt o Lulush po qenke më i keq se EDroga dashke ti shtosh të vdekurit nga Corona më shumë se Qeveria! Dashke me çdo kusht ti biesh në sy për mirë Sorrosit, KillGates dhe Bidesë.O të shpëlaftë mortja por do fitojë përsëri TRUMP e pastaj gjej vrimë e futu o pederast se qenke më i rrezikshëm se EDroga

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu