• |
ide | kryesore

Artan Fuga citon mjekun europian: Ka shtete në Europë që rrisin shifrat e COVID-19 për të marrë subvencione

-Instant, Lajme, Të fundit

Akademiku dhe profesori, Artan Fuga ka publikuar deklaratën e mjekut Kristian Peronë, i cili është dhe anëtar i Komitetit Teknik Kombëtar në një vend europian.


Në deklaratën e publikuar nga Fuga hidhen dyshime se disa shtete në Europë për të marrë subvencione dhe ndihmë financiare manipulojnë duke rritur qëllimisht numrin e të infektuarve apo viktimave.


Sipas tij për viktimat ushtrohet presion mbi familjarët edhe me para që persona të vdekur nga sëmundje të tjera të shpallen të vdekur nga COVID-19.

“Kur ulet, por edhe kur ngrihet artificialisht numri i atyre që kanë humbur jetën nga Covid19!
—————–
Interesante, një nga antarët e komitetit teknik kombëtar të një vend europian, Kristian Peronë, në një intervistë në Youtube thekson ndêr të tjera:

Ka një rritje artificiale – shkruan ai – të numrit të të deklaruarve me Covid19 në Europë edhe për shkak të dy faktorëve:
1. Ka shtete në Europë që për të marrë subvencione, ushtrojnë presione mbi familjarët që persona të vdekur nga sëmundje të tjera të shpallen të vdekur nga Covid 19 dhe për këtë u bëhet presion familjarëve ose u ofrohen edhe parà.
2. Ka spitale dhe vende që të sëmurë nga Covid 19 i testojnë dy ose edhe më shumë herë që të rrisin artificialisht numrin e të infektuarve pikërisht për të marrë subvencione, ndihme financiare.
Unë nuk e di se sa të sigurta janë provat që ky mjek i shquar ka në dispozicion, por mendja ma ha se nuk flet kot!
E dyta uroj që këto dukuri të mos ketë ndodhur në vendin tonë, pra as të shtohet dhe as të ulet artificialisht numri i të infektuarve duke i deklaruar dy herë, ta zemë në privat dhe në publik, as të shtohet dhe as të ulet artificiaalisht numri i të vdekurve nga Covid!
Këto që thotë ky mjek i shquar, atje ku kanë ndodhur, nuk e di se ku, janë veprime kriminale, korrupsion dhe mashtrim publik!
Larg nesh këto! – uroj”, shkruan Fuga.

13 Comments

 1. Tani, qeveria o i fsheh, per te qetesuar opinionin publik, o i rrit, per te marre subvencione nga BE, numrat e COVID-it!

  Te dyja njeherazi as nipit tat Fuges nuk i realizohet dot!

  Keshtu pra, ju te krahut te djathte duhet te bini dakord mbi budallalleqet qe thoni, o kshu o ashtu! Filloni psh duke unifikuar burimin e informacionit, jo nji azhornohet ne Paris, tjetri tek doktorri dixhital!

 2. Ky doktori qe permend ky eshte Christian Perronne, Mjek francez nga keta qe si puna e Trumpit persjkroi klorkininen dhe nuk pati asnje efekt. Doktori eshte nga ata qe e quajne Covidin nje komplot te Shtetit Francez me Big Pharma..Tani edhe ne vendin e tij (france) po hetohet ne gjendje te lire per mashtrim publik. Nuk aneta i asnje Komiteti shpencor, por Fuga do te beje pak zhurme..se ndryshe e harrojne ne injorancen e tij

 3. Filloi edhe ky me teoría konspirative. S’e kam degjuar ndonjehere te flase per qeverine aktuale. Vetem teorizime dhe sofizma, sikur jetojme ne nje vend normal. Intelektuali I vertete duhet te jete i pari opozitar i qeverive.

 4. Lulzim Bashës, që tashmë ka marrë dhe detyrën e shefit të morgut të Tiranës, duhet t’i jemi mirënjohës që nuk ka zgjedhur pozicione shumë makabre. Ka zgjedhur vetëm disa të vdekur në dyshem, para se të futen në frigorifer. Mund të kishte zgjedhur dhe mjekun, duke e çarë trupin e të ndjerit, dhe të ulëriste gjithë populli: “Shiko si i masakrojnë të vdekurit në morg”.

  Ndaj në këtë aspekt, është treguar mesatarisht i moderuar. Them se është treguar i tillë, pasi njeriu i tij në morg është përditë dhe mund të na çojë dhe foto më makabre.Njeriu i lulzimes tani e shani mor shpellkare cecene te salihut

  1. Nuk mungon i paniquez te çfryhet kunder Bashes! O eunuk i zgjedhur nga zoti . Qe jeni llumi i ketij vendi nuk e vene ne dyshim as femijet. Pyetja qe behet; Si ka mundesi te kete njerez kaq te ndyre e imoral si ju. ç’mut famille kane qe ne aty qe ju kane bere kaq te shkedhyer. Dhe ne fund; ju shpellaret e jugut jeni qente e qeneve komuniste ! rrace kopilash kanalesh ujitese te kperatives

 5. Tani o z Fuga meqe nuk e ditke se nga e per ciln vend flet ky mjeku ” i njohur” atehere si ti marrim keto qe thua ti or mik. Ti e din por ben sikur nuk e din qe kete gjera ne vendet perndimore nuk ndodhin. Edhe per fondet qe jep europa (dhe kete ben sikur nuk e din) nuk kane nevoje te rrisin numrin e te vdekurve, sepse dihet qe komisioni evropian i ka caktuar nje kuote vendeve sipas nevojes qe kane… Me plot gojen po te them se qenke bere pjese e tufes hajduteve, dhe po na ben propagande ..Turp!!!

 6. Ketu po vdesin njerezi truma truma ky flet per zmadhim te numrave ..Pa sens! Kesaj rradhe ti rriste duhet te ishte Rama, nejse ky mjafton te shese ndonje liber se i behet qejfi e blen syze te reja me ngjyra…

 7. Kur dilte fuga dhe fliste kundra rames.
  Keta komentuesit e LLAPSIT, e ngrini ne piedestal si njeriu me I zgjuar I ketij vendi.
  Sot I ben mutin ne koke.
  Pune militantesh…..

 8. Argita Berisha ka blerë tokën rreth një vit pasi Berisha erdhi në pushtet në 2005.

  Deri në atë kohë, bëhej fjalë për një përpjekje të një ndërtuesi që të kthente një tokë të mbushur me gjarpërinj dhe zonë kënetore, në një fshat me shtëpi modeste.

  Por ardhja e Argitës ndryshoi gjithçka. Investimet qeveritare erdhën pas saj. Papritur u zhbllokuan fonde për rrugën drejt Lalzit duke e kthyer destinacionin ku më parë arrinin vetëm fuoristradat e diplomatëve të ngeshëm, në një rrugë të arritshme nga të gjithë dhe vetëm 45 minuta larg Tiranës.

  Argita solli me vete të tjerë. Ish-ministra dhe deputetë të PD-së kanë vilat e tyre në këtë fshat, përfshirë drejtorë që e nisën karrierën nën yllin e Argitës dhe njësoj si ajo nuk kanë asnjë shpjegim të besueshëm për burimin e të ardhurave të tyre.

  Çmimet e vilave në fshatin turistik u rritën menjëherë. Dhe vazhdojnë të rriten edhe sot, ndërkohë që ngjitur ja ndërtuar Lura 2 dhe Lura 3 por asnjë nuk ka sipërfaqen dhe afërsinë me detin që ka vila e madhe e Berishëve.

 9. O rob qire,o moter qire ,o grua qire ,i ke pire ilacet?- qe shkruan shkrimet e -Meros-ketu pa lidhje .Mblidhe mendjen o rrace qire mos bej -zhurmuesin -me vend dhe pa vend .Keshtu e kini ju fis qiret e -ridhjerjes-se eterit dhe baxhellat tuaja vinin trakte dhe ne dyer te -haleve-ne ate kohe .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu