• |
ide | kryesore

Berat Buzhala boton foton e Mihajloviçit me Arkanin dhe i çon një mesazh Ramës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas mesazhit te publikuar sot të Edi Ramës me ish futbollistin dhe trajnerin Mihalioviç, gazetari Berat Buzhala ka botuar një foto të Sinishës me famkeqin Arkan. Mbi të ai ka shkruar:”Edi Rames kur mu ka dhane mundesia i pata thane njehere edhe ner sy, ne fytyre, se problemi me i madh i yti kur perzihesh ne temen e Kosoves dhe Serbise eshte se ti nuk e njeh problemin, nuk i njeh njerezit, fole pa pase njohuri bazike per kete teme.


Lexo me tej:


Mesazhi për serbin Mihajloviç/ Ç’tregon për Ramën letra për mikun e paramilitarëve

Nje foto e Sinisha Mihajlovicit me Arkanin famekeq. Sigurisht qe po e shihni ekzaltimin e Mihajlovicit me pergjegjesin e mijera vrasjeve ne ish Jugosllavi, perfshire edhe ato ne Kosove”.

Per Arkanin Sinisa Mihajlovic ka deklaruar se: “Nuk e mohoj miqesin time me te, ai mbronte serbet, krimet i ka te tmerrshme por ajo ishte nje lufte civile”. Pikërishtë për këtë solidariteti i Ramës me ish futbollistin që luftonte kundër leuçemisë ka ngjallur shumë reagime.

©Lapsi.al

13 Comments

 1. Mihajlloviç dhe një futbollist kosovar që kishte Bolonja (Sulejmani)e hoqi nga ekipi!!!Ky i luajturi i bën letër sa një roman.Sa do lojtar dhe trajner i mirë të jetë ai do ngelet një sërb që si do shqiptarët e Kosovës.

 2. Rama kujton se politika eshte barcoleta dhe karagjosllek si ato qe bente kur ishte i ri.
  Nuk vuri mend nga druri qe hengri nga vellezerit kuksiane se dilte ne ballkon lakuruq. Edhe pse kete rrahje e manipulon sikur e rrahen njerezit e Berishes.
  Kryemibister idiot.

 3. Ky Buzhala a e njeh Tiranen ndo pak ose me mire me thane e njeh historine e Serbise ne Shqiperi???
  Edhe Fazllici ishte mik dhe vella me Bashen dhe Berishen,biles merrte pjese ne mbledhjet e shtabit te ushtrise ne Tirane.
  Edhe sot Fazllici ka pjese ne shume biznese pervec vjedhjes kolektive.

 4. Si tifoz i sampit po them qe miha dhe mancini jane legjenda o vlla dhe sme rruhet kari fare ca thote ky llaveshi turimajmun

 5. Mafjet behen me njera tjetren ckujtoni se nuk behen?!! Mafja nuk ka kombesi . Nje trup i vetem global dhe i organizuar. Kaq duhet te kuptohet. Ca prrallisni tjeter?!

 6. Nji sume shkedhyer dhe aq! Qenrrugesh anti shqiptar, por sado qe nuk do te jete shqiptar, shqiptar ngelet dhe me muti i shqiptareve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu