• |
ide | kryesore

Basha: Rama i dërgoi sot një korrier ish-komandantit të UÇK me një mesazh për mua

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur sërish rreth çështjes së hetimit të ish-drejtuesve të UÇK-së. Basha thotë këtë të enjte kryeministri Rama ka dërguar emisar tek një ish-komandat i UÇK-së të cilit i janë ofruar tenderë dhe para për të tërhequr fjalët e mira që ai kishte thënë për Bashën. Kreu i PD tha se e dinte emrin, por nuk pranoi që ta bëjë atë publik.


“Doni të dini diçka? Ta bëj një lajm të vogël sot? Sot ka çuar një personazh të Tiranës tek një nga komandantët e UÇK-së dhe i ka thënë: “Ed Rama të ka thënë hap gojën tender apo lekë, tërhiq disa fjalë që ke thënë të mira për Lul Bashën që të vazhdojmë fushatën ndaj tij”.


Pra kjo është siç e kuptoni dhe ju me induktim, s’ka nevojë. Kush është? S’kam ndërmend të ta them fare. E di shumë mirë personin që ka shkuar dhe personi që i ka kthyer fjalën dhe i ka thënë, se disa prej tyre nuk i njohin këta. Kujtojnë se janë të gjithë siç trajtojnë inceneratorët, oligarkët e inceneratorëve ashtu mund të trajtojnë edhe tjerët” – tha Basha në Syri TV. ©LAPSI.al

11 Comments

 1. Kjo nuk eshte pare dhe degjuar. Kryeministri ka degraduar. Sa turp. Ku jane socialistet e ndershem qe e lejojne kete neveri kombetare? Kosovaret e njohin si antikosovar dhe pro serb, Shqipetaret neveriten me fyturen dhe veprimet e tij. Shpresa eshte 25 prilli per largimin njehere e pergjithmone kete rrace te degjeneruar.

  1. ;;; s’ka nevojë kush është? S’kam ndërmend të ta them fare. “””

   Pra ky kaqoli nuk do ta thote fare emrin e ketij korjerit te Rames.
   Po atehere pse e thua si muhabet ? Si mund te provohet kjo ?
   Cdo njeri mund te dali eser dhe te thote se Basha i ka derguar nje person nje biznesmeni per ti kerkuar 100 mijon lek per fushaten e PDs .
   Por nuk e themi as se kujt biznesmeni dhe as se ke ka derguar
   Muhabete koti.

 2. Une them qe nuk pare e degjuar qe kryetari opozites ben akuza publike pa fakte dhe pa asnje mundesi qe keto te provohen.
  Me keq se Babale dhe intervistat e militanteve per paret e termetit, e per vdekje nga kovidi.

 3. Flm nga kosova dhe shqiperia lul basha qe nuk blihesh. Flm nga gjithe ballkani perendimor qe je ky qe je. Perpara vetem perpara

 4. Po kjo sjellje është “normale”për rilindasit.Si kanë baballarët e tyre ashtu bëjnë dhe keta.Nuk njohin asnjë virtut njerëzor.Të shesin të blejnë të vrasin natë e të qajnë ditën ,gënjejnë,mashtrojnë,tradhëtojnë,ndajnë gratë me njëri tjetrin.Këta kanë qënë e këta do mbesin.Dhe ndonjë që i del nga tufa e tyre sepse sdon të jetë si ata e pret hakmarja si virtyt i tyre kryesor.

 5. “Komandanti” eshte Sami Lushtaku, i derguar eshte i zakonshmi Baton Haxhiu. Ndermjetesues tjere, miqte e perbashket te H. Thaqit dhe Gaz Demit ne Prishtine, me te cilet ky i fundit po nderton dhjetra komplekse pallatesh ne Prishtine. Ku jane investuar edhe paret e Olsit dhe Edit.

 6. Per vrimen e celesit dhe posht pishes
  tek statuja dulles baballaret tuaj nuk
  i lenin rradh te tjereve nga kishit ardhe
  e vetmja pun qe dishi me bo ishte spiunlliku
  dhe kurvlliku

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu