• |
ide | kryesore

Video/ Atëherë kur Maradona tërboi anglezët me këngën: “La mano de Dios”

-Instant, Sport, Video

Nga Anglia kanë ardhur pickimet e para dhe opinionet e pavend ndaj Diego Armando Maradonës. Që legjenda argjentinase nuk ishte i preferuar në ishull, ishte kuptuar që me dygolëshin që eleminoi britanikët në Botërorin 1986, por ndoshta më shumë se goli me dorë i shënuar në fushë ndaj Shilton, anglezët nuk kanë kapërcyer dot këngën “La mano de Dios” të Rodrigo Bueno (marrë nga filmi “Maradona” i Kusturicës), i kënduar nga vetë numri 10 Albiceleste.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu