• |
ide | kryesore

Lezhë/ Policia arreston 61-vjeçarin me dy armë zjari

Arkiva

Një 63-vjeçar është arrestuar nga policia e Lezhës, pasi gjatë kontrollit në dyqan iu gjetën dy armë zjarri. Policia thotë se në kuadër të operacionit të koduar “Kashnjeti” në pranga u vu shtetrasi N.P.


“Gjatë kontrollit të ushtruar në dyqanin e këtij shtetasi, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik dhe një armë gjahu”, thotë policia.


 Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve luftarake” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu