• |
ide | kryesore

Biden cakton 7 gra për komunikimin me publikun

-Instant, Lajme, Planet

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden ka përzgjedhur shtatë gra për stafin e Shtëpisë së Bardhë që do të jenë të ngarkuara me komunikimet.


Përveç Jen Psaki, e cila do të jetë zëdhënësja e re e Shtëpisë së Bardhë, u emëruan gjithashtu zëvendëszëdhënësja, Karine Jean-Pierre, drejtoresha e komunikimeve Kate Bedingfield, zëvendësdrejtoresha Pili Tobar, zëdhënësja Elizabeth Alexander për zonjën e parë të ardhshme Jill Biden dhe Ashley Etienne, drejtoresha e komunikimeve për zëvendëspresidenten.


Symone Sanders u zgjodh zëdhënëse për zëvendëspresidenten.

Psaki, 41 vjeçe, me origjinë greke dhe polake, ishte një zëdhënëse e Departamentit të Shtetit gjatë administratës së Obamës dhe më pas drejtore e komunikimit për Shtëpinë e Bardhë.

Ajo aktualisht punon në ekipin e tranzicionit të presidentit të zgjedhur.

1 Comment

 1. Më tërheq vëmendjen zëdhënësja Sanders, një mbiemër që më kujton kandidatin socialist Sanders për president, e zv?presidentja Harris edhe kjo me bindje të theksuara të majta.
  Më tërheq gjithashtu vëmëndjen tendenca e kryesocialistit shqiptar Rama për të bërë një qeveri femërore, me qeverinë e re të presidentit Biden, edhe ai po me ate tendencë.
  Është mirë që femrat të angazhohen në qeverisje, por a mos po ndryshon bota e tani fëmij do të pjellin meshkujt e janë po këta që do të ushqejnë fëmijtë me qumështin e gjirit ?
  Padyshim që aftësitë intelektuale të femrave, janë njëlloj si ato të meshkujve, por natyra ju a ka ndarë ca veti biollogjike që nuk ka sepse të mos meren parasysh.
  Kam përshtypjen se ato liderë që e teprojnë me angazhimin e femrave në pushtet, më shumë se si vlerësim të punës së tyre, nisen nga paragjykimi se femrat mund ti kenë më shumë nën hyqmin e tyre sesa meshkujt.
  Këtë e kemi parë me qeverisjen e Ramës e me fenomenin “spiropalizëm”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu