• |
ide | kryesore

Vendimi për anëtarin e bandës së Durrësit: Indrit Taullau s’mund të marrë status azili

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Zbardhet vendimi i gjykatës së Prizrenit për Indrit Taullaun, anëtar i Bandës së Durrësit, i cili u arrestua dy ditë më parë në Kosovë.


Taullau akuzohet për veprën penale ‘vrasje me paramendim’ si dhe për ‘grup i strukturuar kriminal’. Sipas kësaj gjykate Taullau nuk gëzon status azili. Ndalimi i Taullaut është bërë nga ana e Interpol, me urdhër të SPAK-ut.


Ngjarja për të cilën dyshohet këtë herë Indrit Taullau ka ndodhur në 2019 në qytetin bregdetar të Durrësit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu