• |
ide | kryesore

Vrasja në ish-Bllok/ Ndryshon akuza për komandon Meviol Billo

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Prokuroria ka përfunduar hetimet për Meviol Billon, i përfshirë në ngjarjen në ish-Bllok disa kohë më parë.


Mesohet se ndaj Billos është ngritur akuza e plagosjes së rëndë në kapërcim të kufinje të mbrojtes së nevojshme ndaj Elion Hatos.


Prokuroria vendosi pushim akuze për vrasjen e Fabian Gaxhës sepse argumentohet se ka qenë në kushtet mbrojtjes ekstreme. Ndërkohë Redi Popesku, Geldi Hoti Licaj, Ervin Mata, Ajax Boshnjaku dhe Fabio Allushi kanë tashmë akuzë për moskallëzim krimi.

Nga hetimet ka rezultuar se Prokuroria ka arritur në këtë konkluzion, duke pretenduar se Billo ka vepruar në kushtet e vetëmbrojtjes ekstreme. Kur ngjarja ndodh në kushtet e vetë-mbrojtjes ekstreme, Billo nuk mund të mbajë përgjegjësi.

Prokuroria shprehet se Gaxha ishte ai i pari që ka shtënë i pari dhe Billo ka qëlluar, me qëllim që të mbrohet. Ngjarja ka ndodhur në vitin 2018.


4 Comments

 1. i nxorren te gjithe .
  keta do benin drejtesi??????
  rrofte vetingu
  rrofshin kurvat
  o milet po pritet nga keta kein ne byth do keni tere jeten.
  vijeni vete drejtesine ne vend . ketu krimi iken vetem me dhune .

 2. Sigurisht qe Basha do ba cliroje bga kriminelet ashtu si ne vitet 2009 kur per shkak te futhes ne byrg te bandave mirem pjesemarjen ne Nato dhe vizat. Vizat qe do na huqen me kushte te reja nga 1 janari sepse ky po loron banditet me burg te perjetshem e jo me keta qe i ka ne proces gjyqesor sepse i ka banditet qe mendon se do i vjedhin votat, do kercenojne votuesit. Populli eshte me shume ne numur se banditet qe ja kane sjelle ne maje te hundes. Mezi presim 25 prillin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *