• |
ide | kryesore

Covid-19 në Kosovë/ 229 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

Kosova ka raportuar 229 raste të reja të infektimeve nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit. Sipas njoftimit të IKSHPK-së, 4 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e virusit. Numri total i rasteve pozitive në vend ka arritur në 51.731 persona, ndërkohë që numri totali vdekjeve ka shkuar në 1.340.


Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 363 pacientë ndërsa numërohen 8.176 raste aktive.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu