• |
ide | kryesore

FOTO/ Protestuesit pushtojnë zyrat e kongresmenëve amerikanë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Qindra protestues mbështetës të Donald Trump janë futur me dhunë në ndërtesën e Kongresit Amerikan kur pritej që Joe Biden të certifikohej zyrtarisht si President.


Ka pasur përplasje të dhunshme me forcat e sigurisë dhe janë përdorur armët. Një grua është plagosur rëndë ndërsa janë edhe 5 të tjerë të lënduar më lehtë. Protestiesut janë futur në zyra duke vandalizuar disa prej tyre. më poshtë një kolazh fotosh. ©LAPSI.al


A woman was shot inside the US Capitol on Wednesday afternoon shortly after President Donald Trump's supporters stormed the building and violently clashed with police in a bid to stop Joe Biden's victory being certified
Gruaja e plagosur
A protester walks through Congress carrying Nancy Pelosi's lectern after storming the Capitol A Trump supporter posed alongside a statue of President Gerald Ford inside the Capitol Capitol police detain protesters outside of the House Chamber on Wednesday A protester is seen hanging from the balcony in the Senate Chamber A rioter holds a Trump flag inside the US Capitol after storming the building Protesters gesture to U.S. Capitol Police in the hallway outside of the Senate chamber at the Capitol Supporters of US President Donald Trump roam under the Capitol Rotunda after invading the Capitol building Members of Congress are pictured rushing to evacuate the House Chamber as protesters attempted to enter Rep. David Trone wears a gas mask inside the US Capitol. Lawmakers cowering inside the House Chamber were urged to put on gas masks as tear gas was fired in the Rotunda Lawmakers were urged to put gas masks on as police fired tear gas to stop the protesters Members of congress run for cover as protesters try to enter the House Chamber Capitol police officers point their guns at a door that was vandalized in the House Chamber during a joint session of Congress

 

 

3 Comments

  1. Rrota avdalli shumica e atij populli. Jane gati te japin jeten per nje foto fcb apo insta. Shoqeri qe ka reshkitur drejte degjenerimit dhe ketej matane perfaqesuesit e tyre na japin dhe lekeksione demokracie.

    1. O ti i pa emer. Mos i ver te gjith ne nje kosh. Ai eshte nje vend i madh. Dhe nga ana matematikore i bi qe nje perqindje e tyre ta ken nje drras mangut. Nese ne e kemi 1 % i bie sa nje fshat. Kurse 1 % i amerikes eshte sa popullsia e shqiperis.
      Keshtu qe nese dolen nja 100 mije protestues atje nuk do te thote gje si nr.
      Por problemi eshte se budallenjt hapin probleme te medhaja ndonjeher. Sidomos kur i prin nje i CMENDUR.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu