• |
ide | kryesore

Mazniku justifikon darkën në Dubai: As menynë nuk pamë, na e paguan arabët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbian Mazniku komentoi skandalin e darkës luksoze në Dubai në një intervistë në Syri Tv. 


“Edhe unë nëse do kisha parë lajmet nga mënyra se si dukej dhe si është portretizuar darka në mënyrë të padrejtë, do isha revoltuar. E mirëkuptoj mërzinë dhe inatin që kanë kur informacioni del jashtë kontekstit,” tha Mazniku. 


Ai e pranoi se ishin ftuar nga një kompani private dhe se ata i kishin paguar të gjitha.

“Ne shkuam si pjesë e një tentative të qeverisë për të sjellë në Shqipëri një investitor, të quajtur EMAAR Group. Ajo është një palë e interesuar për rivitalizimin e portit të Durrësit. Po flasim për një investim që i kalon 2 miliardë euro”.

“Kompania ka interes të afrohet edhe në qytetin e Tiranës dhe po shqyrton disa mundësi investimi. Unë isha aty për të prezantuar disa projekte të mundshme në Tiranë.

Zoti Mohamed Alabbar ka shpenzuar një ditë e gjysmë të tërë me ne. Ai nuk ishte në darkën e famshme sepse iu desh të lëvizte. Ishin të gjitha të ofruara nga kompania. Nusretin e takuam. Menynë nuk e pamë dhe as e porositëm sepse ishte porosi e kompanisë,” tha ai.

27 Comments

 1. Po ushtar Pelegrinin kush e vrau ? Edhe ai ju kishte fyer rende ?

  Kete batute nga filmi ” ne filli te veres ” me kujton mbrojtja e dobet qe mazniku i beri

  darkes ne Dubai ne hotelin me te shtrejte ne bote me leket e ketij populli te varfer.

  Edhe ne Barcelone ku mazniku i bashkise se Lalit fjeti ne hotel 1000 euro nata

  tha qe shpenzimet i mbuloi kompania Fusha.

  Po mire more Maznik hipokriti, keta biznesmen kaq kavalier pse nuk paguaqn sa nje te

  dhjeten e biftekut qe hengre ti ne Dubai, apo sa nje te tridhjeten e carshafeve te tu

  ne barcelone per te paguar faturen prej vetem 3o mije leke te vjetra te energjise per

  ate fakirin qe e cuat ne burg dhe e detyruat te vetflijohet.

 2. Cfate fituan arabet qe paguan per ju ,se budallej nuk jane .Ju u blete me nje dreke ?.
  Kush humbi ?shqiperia sigurisht si gjithmone ..

 3. Hahahaha ueeeee, te arrinte idiotlleku ne monument nga keto gjoja te ftillumit e Rilindjes:

  “As menune nuk e pame” thote. A sikur tju kishin dhene mut te hanin meqe se paskeni pare menune, sa mire do ishte:)

  Me mire mos vazhdoni justifikimet bajate se me keq per ju por lereni me kaq te kaloje ne heshtje se ketu cudia me e madhe 3 dite zgjate se plas ndonje skandal/gallate tjeter e rradhes.

  1. Zamir Mane ishte “Sheiku” o J. Po ti ftoje tjetri per darke, ulet dhe darkon me ta dhe paguan faturen. Nuk i thote nje “delegacioni qeveritar” sikur po qeras cerrat e lagjes qe – “cuna, shkoni hane drek se i paguaj une”. Dhe per info, arabet nuk paguajne pije alkolike…..

 4. Ore po kujt po i rruhet se kush e ka paguar darken, thelbe eshte se kto po shesin 100 hektar toke si me qe prona e vet. Si u vendoska qe j trasferoka porti ksu.
  Neser mund te vij nje e te thote do invesoj ne mes te tiranes edhe ca do i japin ne.
  Ore ato po festojn leket qe do marrin, ca darke, aty jan miljona euro qe po flyturojn

 5. PD, e cila dje ngrinte akuza të forta ndaj ish prokurorit, Petrit Fusha, sot djalin e tij do ta ketë aleat dhe pjesë të opozitës kundër qeverisë.

  Kur opozita flet kundër oligarkëve një nga emrat që përmend është kompania Fusha e famshmja e sheshit “Skenderbej” apo ajo që do ndërtonte teatrin.

  Aldi Fusha është nipi i oligarkëve dhe me lidhje të forta me kompaninë Fusha të Shkëlqim Fushës, që e akuzon PD dhe LSI.

  Në publik Petrit Fusha sulmohet, kompanitë e familjarëve të tij akuzohen, por djali i merret dhe i vendoset kandidat për deputet.

 6. O MAZNIK MOR TE QIFSHA GRUN EDHE MOTREN PLUS DASHNOREN, PO PSE MER ROB QIR KAQ FSHATAR ISHIT APO KAQ FSHATAR NA MENDONI SE HAEN KTO GJONA…. SI THE SI AS MENUN NUK E PATE? PO SI KSHU, RRACA JUJ PREJ HAJDUTESH TE MOS PYESNI SE CFAR PO HANI.
  PO MIR MOR TE QIFSHA MOTREN ( SE PO TE PASHE KE PADAMI KAM ME TE QI MOTREN ME LAPRA DO TE MARR MOR KELYSH KURVE) TI QE KE BLE VILE NE GOLEM EDHE QE E KE TRASH QAFEN CA PIDHIN E MOTRS DON ATJE, APO FESTUAT LINDJEN E VAJZES SE TIGRIT ME DASHNOREN.

  O TY TE QIFSHA MOTREN DHE GRUN, TY DO TE QIJ KURVEN DHE DO TE FUS PLUMBIN NE BYTH, JU DONI VRA TE GJITHE DHE PO JU VRAME ATEHERE DO DHITENI TE GJITH SOJ JUAJ E DO DINI TE DREJTONI.

  KELYSH KURVE

 7. KURVARI RILINDJES QE I BLE DASHNORES RANGE ROVER U BO ME VAJZE, ME NE FUND TIGRI POLLI VAJZEN E TRETE.

  TASHME RAMA DO E BEJ MINISTER TE RILINDJES SE DASHNOREVE.

 8. Se dinin menynë??Po hiqen si të pa ditur!!!E bëra nga pa dija z.hetus!!!Në gjitha rastet nuk e kanë ditur.Në çdo hotel ku kanë fjetur.Ata jo vetëm i dinë gjërat por i bëjnë me ndërgjegje të plotë.E keqja është se nuk ka prokurori ti hetojë.Investime nga arabët!!!Koropsion i gjallë.

 9. Ejani gollo arrumune vllej arixhinj evgjiter dylbera bythqira budallenj perversa gjakprishur, ne kete vend kercehet mbi kufoma.

 10. U Q M G PO JU CFAR DO I JEPNI NE KEMBIM GJYSMEN E SHQIPERI PER NJE DREK MORE SEKTI KEQ MORE PEDERASTA IMORA, QE SHISNI CDO GJE PER HIR TE SHEFIT TUAJ GEJ……………….

 11. Po edhe nuk e kane pare menun, nuk keni pse i ulerisni kto. Si te ndashe miliona ne tavolin ku ke ne mend per te pare menun. Ne keto momente i thuhet kamarierit sill ca te dush vetem na ik nga tavolina se po flasim per miliona Euro.

  PROKURORIA DUHET TE HETOJE PASI NE USA NJE DARKE APO PESHQESH QE KALON 100$ HETOHESH DHE DENOHESH ME BURG.

  KUSH JANE KETO ZAGARE E KURVARE QE PRANOJN DARKA FALAS?

  TIGRI GOCEN ME JETE TE GJATE, DASHNORET BESOJ cop 2 I KE MARRE NE DUBAI PASI E PARA TE LINDI…
  PO ZAMIR MANES I GJETE NAJ DASHNORE APO JO… Se edhe ai njeher qe tentoj duke I hedh syt nga grate e bankave ja zbuluan qyqarit. Po ky te pakten e ka hallall.
  Por kur do dashnoreTIGRI ky qe eshte si mi haleje dhe nje idiot I peshtire ketu bota merr fund.

 12. po aq dramatik dhe në sulmin ndaj selive pushtetmbajtëse është në çastet e rrëzimit nga pushteti të ish-kryeprokurorit të përgjithshëm Adriatik Llalla. Turmat e ekzaltuara nga dyshja Meta –Berisha sulmuan godinën e parlamentit shqiptar për ta pushtuar atë; duke e ditur se goditja e Llallës do të ishte fillimi i goditjes së aferave të tyre u bënë njëjtë si puçistët e shtatorit 1998, dhe, pas vrullit e mllefit të tyre qëndronte përsëri lideri faktik i opozitës, e cila , pasi nxori në radhët e para mitingashët e çartur dhe të stimuluar, desh të ndizte gjithë vendin, të përmbyste parlamentin, për të ruajtur një kryeprokuror, të cilin, vetëm një sistem drejtësie, si i yni, e lë të livadhisë përmes milionave latifondiste të përfituara edhe nga bashkëpunimi me krimin.

 13. Justifikimi dhe argumentat e Maznikut te benin per te qeshur por ne fakt eshte per te qare me oi .
  O Shqiptar , o sklleverit e modernizmit nese e mbani koken ullur akoma me keq do ta pesojme.
  Shqipetar mos rri po duku , poshtrimi nuk pranohet kurre .

 14. Uroj t’ju paguajne edhe shpenzimet e VARRI it tuaj e è te femijve tuaj,se nje dite do tu ngeli kocka e mishit ne fyt. (more maznik kujt I ke ngjare se babai yt ka qene njeriu me I drejte e me i ndershem qe kam njohur.).

 15. Ahahah sa bukur Rilindja.O Maznik nuk jemi te gjithe budallenj dhe ne pune shteti.Po Samir Mane si e kthen koken sikur ta ndjente kameren.Shikoni mire ka dhe nje person tjeter ne krah te Ahmetaj.Me 1 milion leke shqiptari shkrete blen nje vic dhe ben dasem.

 16. Une me keta s’kam gje, u lumte .. dhe une po te isha ne vend te ketyre bam do vidhja! Une e kam me fis midhjet qe i votojne keta laskara dhe na bejne si bythe e zgjuar pastaj! Ndryshimi fillon nga vetja, mos i votoni me keta njerez te peshtire.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu