• |
ide | kryesore

Dokumentat/Si erdhi vaksina në Shqipëri, pse Rama se tregoi origjinën

Arkiva, Kryesore, Lajme

Të hënën, në ditën që bëri Vaksinën, kryeministri e mbushi publikun me të dhëna misterioze.


Ai tha se nuk mund ta tregonte vendin e origjinës, mënyrën se si ajo ishte transportuar në Shqipëri, vendin se ku ruhej dhe kushtet si kishte mëbërritur deri tek stadiumi kombëtar.


Por sot në disa media kanë dalë dokumente që e krisin të gjithë mantelin e misterit që u mundua të tregojë Edi Rama. Prej tyre mësohet se vaksina, që më parë shefi i qeverisë kishte deklaruar se do ta kishim javën e tretë të janarit, u transportua me urgjencë dhe dorazi drejt e në Rinas. Vendi i saj i origjinës mësohet të ketë qenë Gjermania, nga fabrika “PFIZER BioNTECH MANUFACTURING GMBH, GERMANY”.

Në kutinë e transportuar dorazi gjenden 970 dozat e para të cilat u përdorën për efekte propogandistike sikurse u komentian nga shumë kush, për të shuar efektin e darkës skandaloze të ministrave të Dubai dhe për të ulur zhurmën e qyteteve të përmbytura.

Nëse versioni që ngrenë këto dokumenta të publikuara në disa media vendase është i vërtetë, kjo tregon më së miri se përse Rama nxitoi me urgjencë të fillonte vaksinimin dhe se përse ai e veshi të gjithë këtë proces me mister.

Gjithashtu dalja në publik e këtyre dokumentave, për të cilat autoritetet shëndetësore duhet të prononcohen, ngre dyshime edhe për deklaratat e shefit të qeverisë se vaksinat ishin dhuruar nga një vend mik dhe se ato kishin mbërritur në Shqipëri që të premten.

©Lapsi.al

51 Comments

 1. Ne kete pike, veprimet e ketij Skizofreni jane te padeshifrueshme dhe arsyet te parendesishme.
  Vetem nje gje eshte e sigurt – Diagnoza!

  1. Kjo perfundon me 25 prill. Sa ta mare Basha do nderpritet berja e vaksines nga populli.
   Sa ta mare Mona do nderpritet largimi i shqiptareve jashte vendit.
   Votoni PD LSI… dhe do te jetoni perjete te lumtur…

   1. Te lumtur jo por uroj jo aq keq sa me kete. Kshu shkoi kjo pune, te shpresojme jo per me te mirin por me pak te keqin/demshmin.

    1. Muti i Kristaqit apo bolja e Shkullakut,
     kur te keshe kohe bej nje koment per te na sqaruar lajmin e negociatave midis Turqise edhe Greqise se dije perpak sa me cave manallin me citatin qe kishe mender komentuar o idiot sufllaqo – noterik.

     1. Me duket se je ti vete shoku Edvin qe komenton, apo jam gabim???
      Pranoje dhe te pergjgijem une, o shpelle e Anetes!

  2. O Muti i Kristaqit,
   po shoh shume lajme per Kosoven prandaj ti mos humb kohe dhe kontakto me redsksine e gazetes t’i rralloje sa te jete e mundur se ndryshe ti nuk ke material per te komentuar dhe te hiku sufllaqja

   1. Sufllaqe nusreti merrni ju “te paemrit” e Ridhjerjes, prole bolshevikesh rrace e ndryre e njerezimit, kucka brigadieresh dhe nipa internacionalistesh!

    1. Po ty o Muti i Kristaqit me ke te zene jotom, me gardianin apo drejtorin e burgut?
     Sa per nipa internacionalistes kujdes se ta hoqi nga goja sufllaqen shefi i portalit ku ti ben propaganden.

  3. 1- Pse ky konspiracion, ne lidhje me origjinen, burimin, “dhuruesin”, rruget e transportimit, kushtet e transportit (vaksina ruhet vetem ne temp, -78°c, duhen frigorifere special qe tek ne s’ekzistojne), pse?!
   2- Pas gjithe kesaj “fshehtesie” dhe “spektakli”, kush i siguron shqiptaret qe ajo qe pame ne ekranet e tv. eshte vaksine per cov-19 dhe nuk eshte p.sh. nje fluid tjeter apo thjesht nje doze multivitaminash, aspak e demshme per ata qe u shfaqen ne tv?!
   3- Duke marreshkas nga BANDA RIVDEKJA dhe krimineli EDVIN KRISTAQI, qe s’lane gje pabere gjate 8 viteve ne dem te Shqiperise dhe shqiptareve, lemerira dhe menxyra qe s’kane arritur te na i bejne te gjithe PUSHTUESIT sebashku ne 2800 vite ekzistence, kush na garanton se “vaksina e EDVIN KRISTAQIT” nuk do t’i demtoje shqiptaret?! Keta jane VAMPIRE qe s’ngopen me gjakshqiptari!

   Keto jane vetem disa dyshime qe marrin shkas, nga kjo menyre veprimi komplet anormale!

  4. Obsh ja fut kot. I rropen njerezit me analiza fallco e ne rradhe per rrjepje. Laboratori ku punoj une ka aaritur ka berre 70milion leke ne dite me keto tamponet qe blihen me 6$ seti

 2. Prse erdhi; tu mbyll gojn njerzve qe dhe ne filluam dhe me ket ritm a plan quheni si te doni i bje ne fund te 2023 te mbaroi vaksinimi . menyra e futjes esht si trasportohen lendet narkotike nje lloi kundraband

 3. Pune te shkelqyera ka bere Rama. Dhe personalisht dhe me struktura. Votat kesaj rradhe te mos i diskutohen. Pa fushate fare. Eshte jo ne nderin e Shqiptareve dhe direkt ne dem te tyre te dali nen 75 deputet. Me mire mos votoni po nuk qe per PS.

 4. Llogari e thjeshte 900 vaksina ne dy dite bejne 13500 vaksina ne muaje osé 162000 vaksina ne vit ,keto pjestoje me dy doza i bije 81000 persona ne vit .Me shume se 300000 Jane pensioniste shtoje numrin e mjekeve e infermiereve , numrin e mesueseve, numrin e policeve, numrin e personave me shume semundje bejne afersisht mbi 800000 persona plus edhe mbi 500000 persona nga nga mosha 40 deri 65 vjec bejne mbi1300000 persona i bije qe vaksinimi te mbaroje mbi 4vjet pra me shume se 4 vjet .Po e vodhen mandatin e trete atehere i bije te vdesin mbi 6000 persona nga convidi . Ta gezoni e ta mbani me shendet kryemashtruesin Rama si kryeminister

 5. Kali i ri i betejes se opozitarve, pse u fut vaksina keshtu, pse stregohet emri, pse stregohet origjina e karlliqe te tjera

  1. Shum mire ben qe u fut vaksina. Transparenca nuk eshte karllik por e drejta jote si qytetar dhe detyrim i qeverise. Behet fjale per nje gje qe e fut ne trup o shoku rilinds.

 6. Bela i ka nxjerre nga gopi pradaj vajti ne Dubai ,beri trafik vaksinash me ndihmen e Maznikut dhe tani o kuqalasher masturbuhuni ne pantallona ,se e bete si ai muhabeti ,kur dhia qihesh cjapit i hante bytha.

 7. E LAGU SE LAGU . KY DO TE HEQI VEMENDJEN NGA MIZERJA QE E KA KAP KETE VEND , JU DERDELLISNI KOT . SHPORRENI KETE KUÇEDER

 8. Dolen specialistat e Shqupit dhe te Lapsit.
  Deri dje thoshin qe jane rrena te kministrit. Pastaj thoshin qe jane uje me genjy popullin. Pastaj thoshin qe jane vaksina te pamiratueme…..
  Tani dalin e thone qe jane pak, behen per qellime propangandistike…..

  Prandaj nuk i do njeri babunet e shqupit. Njerezia iu buzeqesh me miresjellje per te mos u treguar harbut po vetem kaq.

 9. Kur te tregohet origjina do thone qe kush e prodhoi. Kur tja u thone do thone qe eshte fallso etj etj
  Pune shqiptaresh. Su intereson asnjehere asgje gje tjeter pervec se te flasin e te flasin pafund te duken si te zgjur

 10. Kjo duhet të bënte skandal më vete, në “portofolio-n” e skandaleve të larmishme të sektit që ka pushtuar këtë popull.

  Vaksina paska ardhur dorazi, pa kujdes temperature dhe higjene, i paskan fut në kuti dhe siper te bagazhet e dorës në avion. Ose nëse ka qenë e madhe poshtë me bagazhet e turshive.

  Nuk dihet sa kohë nga fabrika tek aeroporti, koha e pritjes në aeroport, koha e fluturimit, koha deri te kulla e stadiumit.

  Dhe ta mendosh që vaksinat transportohen me akull të thatë në kontienera shumë specifik pasi duhet të ruhen në temp deri -70°C.

  Ne dokumentat e Rinasit deklarimi është 1 Euro për cope, ndërsa çmimi i deklaruar në SHBA nga Pfizer është 20$ per dozë. Me shumë mundësi kanë bërë edhe evazion fiskal.

  1. Ti qeke sherlok holmsi o dak
   Ik o koqe futi i tas dhalle
   Ta mendosh ne cduar kane rene kompjuterat sot eshte tragjedi 😩

   1. dhalle te holluar fort per masat dhe sufllaqe per besniket e partise,
    hajde metamorfoze hajde.

    Imagjino po te fillosh te mendosh se ne dore te kujt ka rene ky vend…..

 11. Me habit konstatimi i gazetarit i cili thote se :Deklarata e Rames ngre dyshime,mbi origjinen dhe shtetin e vaksines ?
  Dyshime the ??!Pse akoma ka gomar qe e beson kete monster ?Ai edhe kur nuk flet genjen,me pantonime apo ben keq pafund ?Ju kujtohen me 21 Janar levizjet e çuditshme me mimike dhe gisht,i ndryshoi sapo e kapi kamera ?!
  Ju qe e besuat apo me keq akoma mbroni nje narkohajdut nderkombetar,me late pa mendje fare,ne nje kuptim se jeni shume naive ose krejt gungaç(komuniste)!
  Kane sjelle 195 doza sipas dokumetit te zhdoganimit dhe i shumezoi me 5.6 monstra qe ti ofroheshin 1000-se ?! Kane ardhur dorazi dhe nje vaksine shume e rendesishme ?
  Ç’ne qe eshte prodhuar ne Gjermani ?Ku dihet boterisht qe per Europen prodhohen ne Belgjike ?Cili shtet ja dhuroi ?Pse genjen maskarai,apo çfare ka per te fshehur ketu ?
  Njesoj dhe hajduti tjeter mbreme se nuk e dinim menune te Nusreti,na beri te qajme se e kishin detyruar te haje byftek 1000 $,bah çfare plehrash ?
  Ishte prodhim test ai i vaksinave ne Gjermani,skarco ?Duhet te sakrifikojme mjeket me pompozitet sikur shqiptaret moren lajmin e planit marshall per Shqiperine ?
  Mediat qesharake ,fiksuan me aq kujdes ne fokus shpimin sa dukesh dhe zgjyra e nje te palari nga gjysma e vitit te kaluar ?!
  Jemi shtet apo çete komitesh e hajdutesh qe nuk njohin ligjet,kontratat,rruget e transportit,kushtet e mbajtjes se vaksinave dhe berjes se tyre ?!
  Nuk e vura re nga mediat plehra,ne sherbim te rregjimit kleptokrat sot sa u vaksinuan ?!Lere ishte Meti,rrembythes ne Fier,apo mbaruan dje ne oren 16.00 ?
  Rilindas tani qe erdhi vaksina per show,edhe bar te hani n’rregull jeni ju ?T’fala nga shtepia ?

 12. U paskan kaluar ketej nga Lapsi ju minjeve te bodrumeve,qe merrni rroga jo te vogla per te komentuar sukseset e DonKishotit ?
  Ne variantin Shqiptar i bie Rrapush Xhaferri,ju kujtohet besoj,e keni te pare ju rilindas,ky ishte hajdut i madh dhe ……!
  Nuk ndryshuat mend asnjehere,edhe kur e kapen edvinin me letra fallco duke vjedhur 40 ml euro per 2 klm Unaze thate po ç’jane keto qe nuk e duan Unazen se do ta beje te bukur e njemije idiotesira si kjo ?Edhe kir monstra qe drejton Bashkine e Tiranes vodhi per 500 metra linear 6 ml euro Bulevardi Zogu i Pare !
  Ju rilindas se keni per gje as familjen t’ua dhuroni apo falni Partise,por qytetaret po !
  Propaganda eshte kryesorja nga keto monstra qe vjedhin ngado sot,ju hani jashtqitjen e tyre,duke shpresuar qe te kete mbetur ndonje gje nga Nusreti ?!

 13. Pse u ndryshua plani per spitalin e Fierit ,pardie u tha se do te ndertohet ne Levan afer ish fjetoreve te aksionisteve kur sot e pame kry,m… ne mbrostar .pse ky spostim a e di ndonje Velo partizan te ma thote,? Apo mos ka te bej me afersine e tokave te Armando Subashit.pasneser ka mundesi qe ta cojne afer burgut te Fierit se aty ka tokat Shoku Gramos.

 14. Ore ca ishte ky ngut me sjell nje cante dore me vaksina direkt pas biftekut? Sikur do vinte sasia a kontraktuar ne javen e trete dhe do i behej nje pritje dhe kronike qe ne aeroport per mberritjen e 500,000 vaksinave te kontraktuara.

 15. sipas mendimit tim keto vaksina jane te blera nga trafikante.perse e them? ka nje jave qe qarkullon ne istagram lajmi qe jane zhdukur pa lene gjurme me shume se 20 perqind e sasise qe erdhi ne france.kete lajm nuk e kane mohuar autoritetet,por kane heshtur.dhe me sa shifet po shiten ne treg te zi.perse jo sasia e futur kontrabande pa asnje gjurme ne doganat shqiptare.dokumenti i publikuar eshte i fallsifikuar

 16. Një gjë skuptohet!!Ka akoma vënd që i dhuron këtij matrapazi?Gjermania?As që bëhet fjalë.Ndonjë syresh si puna e këtij,matrapaz do jetë.Por si kanë siguruar këto doza?Me matrapazllik.E ka njerëz që ngazëllohen!!

 17. Po ty o Muti i Kristaqit me ke te zene jotom, me gardianin apo drejtorin e burgut?
  Sa per nipa internacionalistes kujdes se ta hoqi nga goja sufllaqen shefi i portalit ku ti ben propaganden.

 18. Nuk shqiptar me injorant se Rama, nuk te bejne njeri kollaret apo veshjet e shtrenjts o koqe o hajdut i pafytyre! Po do te duket si modern, na u shpif me kete mashtrus ordiner

 19. Popullsia ekstremisht e varfër, e përcaktuar si personat që kanë vështirësi në përmbushjen e nevojave bazë ushqimore, u rrit nga 1.2% në vitin 2008 në 2.2% në vitin 2012. Në vitin 2012, varfëria ekstreme u rrit si në zonat urbane 2.2% ashtu dhe në ato rurale 2.3%. Rritja e varferisë në kët vit tregohet dhe në numrin e lartë të familjeve që përfitonin ndihmë ekonomike në rreth 100 mijë familje, ku 50% e tyre merrnin ndihmë ekonomike të pjesshme deri në minimumin 1000 lekë për familje. Kjo është trashëgimia që na la qeverisja e PD-së, e cila e ka aq për zemër urinë,shpellkaret e cecenit salih po kenaqen duke u masturbuar me shkrimin e shkullakut per kete rrace te qelbur,kujdes shikimin nga masturbimi kolektiv te bodrumet e shqupit

 20. Rama per te mbulu skandalin e biftekut jo do cpohej ne krah por dhe ne tajare do e bente. Ky do te mbyll cdo skandal me nje “arritje”. Fatkeqesisht, skandalet jane bere te perditshme ndersa arritjet hmmmm ka 8 vjet qe po presim por skemi pare ASNJE.

 21. Ca kar populo jemi. Ne vend te vaksinohemi bejme thashetheme bucesh nga erdhi qysh erdhi ca temperature. O vdekshi o popull i lig e injorant

 22. Vraponi te beni vaksinat me shurre. Dhe ti interist zorraxhist nuk di akoma se ca ka buka brenda, qe te plaste fenda.
  Takohu me niko peleshbythe e ndoshta te sqaron mire.

 23. ‘o të mjerët ju, kurrë nuk do të dilni nga uji me këtë qeveri!’, prapë as kjo fjalë mizerjeje nuk mjaftoi. Në një restorant në Dubai, në Arabi, kapën një film ku po hanin darkë disa zyrtarë shqiptarë. Edhe këtë ua sollën në sy njerëzve të përmbytur si për t’u thënë ‘ju jetoni në mizerje, ndërsa këta hanë’. Por ‘over is over’, njerëzia nuk e pranoi aq shumë mizerje mbi ta vetëm për të marrë pushtet. E humbën edhe kësaj here; e di pse?…, sepse njerëzia nuk jeton në mizerje mendore. Monës, edhe sa ishte në Lezhë përmes ujit, i binte telefoni nga Londra ku fëmijët kanë vilat. Edhe Luli kishte prerë biletën për në Hollandë ku ka familjen dhe veten… ‘Ti, Luli, për vete ke zgjedhur një atdhe ku përmbytet gjithë vitin, ça mund të bësh për shiun tonë!?’, i thanë në Shkodër.Rama tall trapin me ju shpellkare te cecenit salih

  1. hahahah sa i deshperuar je o blowjob-ist i Kumandarit. Kumandari jot ja ka kaluar Lulit e Mones bashke per nga te keqijat qe i ka bere ketij mileti e Shqiperise.

   O TireShendetesi falas:)

   Dhe pershendetja per ty: “Te qifshin shpellaret shpellen e mamase apo gruas cfare ke”.

 24. si majtas si djathtas mjerim mbeten…i kemi pare ne pushtet teksa nderronin vendet ,dhe jemi po aq te varfer ,po aq te paorganizuar dhe po aq te pashprese.po njesoj endesh gjykatave ,ministrive per nje firme e per nje vendim…
  nese vazhdojme te votojme lulin ,efin ,ilirin ,monen eshte e kote asgje nuk do te ndryshoje .
  eshte e nevojshme te ndryshoje fryma e pergjithshme ne kete vend dhe besimi tek institucionet dhe me emrat e mesiperm eshte e pamundur….

 25. 1- Pse ky konspiracion, ne lidhje me; origjinen, burimin, “dhuruesin”, rruget e transportimit, kushtet e transportit (vaksina ruhet vetem ne temp, -78°c, duhen frigorifere speciale qe tek ne s’ekzistojne), pse?!
  2- Pas gjithe kesaj “fshehtesie” dhe “spektakli”, kush i siguron shqiptaret qe ajo qe pame ne ekranet e tv. eshte vaksine per cov-19 dhe nuk eshte p.sh. nje fluid tjeter apo thjesht nje doze multivitaminash, aspak e demshme per ata qe u shfaqen, ne tv?!
  3- Duke marreshkas nga BANDA RIVDEKJA dhe krimineli EDVIN KRISTAQI, qe s’lane gje pabere, gjate 8 viteve, ne dem te Shqiperise dhe te shqiptareve, lemerira dhe menxyra qe s’kane arritur te na i bejne te gjithe PUSHTUESIT sebashku, ne 2800 vite ekzistence te ketij kombi, kush na garanton se “vaksina e EDVIN KRISTAQIT”, nuk do t’i demtoje shqiptaret?! Keta jane VAMPIRE qe s’ngopen me gjakshqiptari!

  Keto jane vetem disa dyshime qe marrin shkas, nga kjo menyre veprimi komplet anormale!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu