• |
ide | kryesore

Formacionet me surpriza: Daja e Dede luajnë kartat e tyre në derbin e ‘inatit’

-Instant, Sport

Luhet derbi. Partizani sfidon kampionët në fuqëi të Tiranës në orën 18:00 në stadiumin “Elbasan Arena”, për javën e 15 të Superiores, në atë që është përplasja kryeqytetase numër 160 në të gjitha kompeticionet. Të kuqtë kanë statistikat në favor me 66 fitore dhe 50 barazime, shifra që natyrisht Tirana kërkon ti përmirësojë.E kështu, sikur të mos mjaftojë rivaliteti mes dy skuadrave, i shtohet edhe ai mes dy trajnerëve Daja e Dede, që revanshin duan ta marrin në fushë. Dede zgjedh artilerinë e rënë me aktivizimi nga minuta e parë e Seferit, ndërsa do të jenë të gatshëm në pankinë Kale dhe Çelhaka. Në kampin tjetër, formacion tip me Muratajn që do ta nisë nga fillimi.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.