• |
ide | kryesore

“Shqiptarët jua pinë lëngun” ish-ministri i Rendit i PD sulmon socialistët për 21 Janarin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

10 vjet pas 21 Janarit, kur socialistët dështuan të bëjnë drejtësi me vrasjet, nga Partia Demokratke vijnë interpretime të ndryshme se si duhet parë 21 Janari. Ish ministri i Rendit, Flamur Noka thotë se Rama “qau” me lot krokodili dhe çdo vit mashtroi familjarët e të vrarëve dhe këtë do të bëjë edhe këtë vit. Pikërisht për këto ceremoni boshe që përsëriten vit pas viti, sipas Nokës, shqiptarët tanimë ia kanë pirë lëngun Edi Ramës dhe të tijve.


“21 Janari eshte dita qe akuzon Edi Ramen .Eshte dita qe deshmon se Edi Rama eshte gati te bej gjithshka per pushtetin. Si sot 10 vjet me pare i etur per pushtet i mashtroi ,i mblodhi e i çoi drejt vdekjes..Me pas i qau me lot krokodili e cdo vit i mashtronte e i “qante” e ju premtonte drejtesi kur te marre pushtetin. Kur mori pushtetin i mashtroi perseri se do kete drejtesi kur te vij “drejtesia e re “.Sot ka 4 vjet qe e ka nen kthetra “drejtesine e re”por nuk ben dot drejtesi se drejtesia duhet te bjere vetem mbi ate vet. Ndaj vetem i mbledh e i mashtron e i qan me lot krokodili.Fajtori eshte nje dhe vetem nje .Eshte ai vete , eshte Edi Rama .Ora e tij po mbaron. Eshte i braktisur dhe askush se ndjek dhe si beson. Mashtrimeve te tij shqiptaret jua kane pire lengun. 25 Prilli dita e ndeshkimit te tij” shkruan ish ministri i PD në Facebook.


2 Comments

  1. Byth qiri i Surrelit i mori fukarejt i genjeu i vrau i sakatoi dhe biles qe shprehur byth grisuri se dhe si 4000 te vriten jan pak. Ja ku te dergon genjeshtra o kafsh qe s di te ngopur me vrasje, vjedhje, mashtrime, kush ben dhe qar drejtesie ben ti palo kafshe kur iu thua njerzeve ka 10 vite se fajin e ka Saliu. Kush e han ate genjeshter, po sikur te te vijne nashti po keta demonstrues dhe te te marrin zvarre neper shesh prap fajin e ka Saliu e. Mire e ka ky popull mire biles pak ja bene nje psiko rreaktiv tip kafshe i cili je ti mbetje materniteti.

  2. Po MASAKRA E 2 PRILLIT 1991, SHKODER, ME MINISTER RENDI MOZ CIGAREN???????
    U denua gje ndonje funksionar per ta?
    Vdiqen 4 shqiptare edhe aty!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu