• |
ide | kryesore

Ish-krerët e UÇK-së në Hagë/ Nis seanca ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit dhe Selimit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ka nisur seanca e radhës në Gjykatën Speciale, ndaj ish-presidentit Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, Jakup Krasniqit dhe ish-deputetit Rexhep Selimi.


Ish-drejtuesit e lartë të UÇK-së po e ndjekin seancën përmes video-konferencës.


Sjellim në vëmendje që që prej fillimit të nëntorit Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi ndodhen në paraburgim në Hagë, pasi akuzohen për krime lufte.

Zyra e Prokurorit të Specializuar përmes një parashtrese drejtuar gjyqtarit të procedurës paraprake lidhur me konferencën e tretë ka kërkuar që fillimi i gjykimit të jetë në shtator të vitit 2021.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu