• |
ide | kryesore

Pandemia Covid-19/ Meta: S’ka një plan të qartë, rrezikojmë katastrofën

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për shtyp këtë të premte ka folur për situatën e pandemisë në vend. Kreu i Shtetit tha se që prej fillimit të pandemisë nuk ka një plan për furnizimin me vaksina ndërsa vendi është në prag të katastrofës kombëtare.


Presidenti ka kërkuar nga qeveria që të bëhen transparente informacionet në lidhje me  transparencën e vaksinave anti-COVID, gjithashtu ka kërkuar që të rishikohet buxheti për përballimin e pandemisë. Sipas tij nuk po bëhet transparencë me vaksinat anti-COVID, duke kërkuar që të rishikohet buxheti për përballimin e pandemisë.


“Që nga fillimi i pandemisë nuk ka një plan të qartë për furnizimin e vendit me vaksina duke rrezikuar një katastrofë pandemike. Plane të ndryshueshme dhe jo transparente për vaksinën nuk mund të jenë alibi për qytetarët, e infektuar dhe për ato që po humbin jetën. Duhet të zbatohen vetëm kriteret e moshës së vendosura ndërkombetarisht dhe jo klasifikim klasash politike dhe autoritetesh për të marrë vaksina pasi kjo është diktaturë. Nuk mund të lihen me institucionet pa pajisjet e domosdoshme dhe barnat e domosdoshme për të luftuar këtë pandemi” tha Meta.

5 Comments

  1. me bythqir njeri se ky like floriri nuk paska pas. po ti o bythqir nqs te dhimbsen shqiptaret per punen e covid, pse ben mbledhje pa maska e pa asnje mase kunder infektimit. pse gruja jote nuk mban mask e infekton te tjeret? paske qen vertet cop muti njeri. ti te ben dhe per budalla. sikur si kan syt ne ball njerezit. cfar i di shqiptaret ti ore varikars, dele? like lforiri, kryematrapazi dhe simbol i shtetit te korruptuar.

      1. Ti koqe kujton se ha vete sufflaqe dhe duhet te hajne edhe te tjeret. Ne hajme aragosta o trap prandaj me vrap dhe nderroje sufllaqen me tasqebab…..

      2. po ti zotrote ca po pret. po pret te hash me lug floriri nga like floriri? se ska qen like floriri pjes e sistemit te hatashem deri tani. like floriri ishte i pari qe e ngriti ne sistem pagesat per vota. me bllok ne dor, shkoi e hoqi gjith ekseprtet dhe e mbushi shtetin me militant lsi-je qe dhe sot i paguajn royalty 5% mbi rrogen qe marrin, i do partia u thot atyre.

  2. o like floriri je ber barcalet. po te pish raki e te hash mish keci pa mask e pa distanc per te ber icik fushat, cfar pret? e di mona cizmja qe ka covid apo akoma se ka mar vesh?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu