• |
ide | kryesore

Champions/ Real e Barcelona të përkëdhelurit e arbitrave: 15 kartona të kuq në favor në fazën finale

-Instant, Sport

Kartoni i kuq për Freuler mbrëmjen e kaluar i dha Real Madrid përjashtimin e pesëmbëdhjetë në favor nga fusha, duke numëruar të gjitha ndeshjet e luajtura nga Blancos në fazën e eliminimit direkt në Ligës së Kampionëve. Një rekord unik i ndarë me rivalët historikë spanjollë të Barcelonës. Në rrjetet sociale ka shumë ironi nga tifozët që akuzojnë dy të mëdhenjtë spanjollë se janë të favorizuar nga gjyqtarët, por statistikat mund të shpjegohen edhe me faktin se Real dhe Barça janë ndër skuadrat që kanë luajtur më shumë ndeshje në Champions League.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu