• |
ide | kryesore

Rama: Politikanët shqiptarë duhet të vaksinohen të fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama tha në konferencën me gazetarët në të gjithë Europën ekziston një lloj tensioni në bisedimet për sigurimin e vaksinës anti-COVID. Ai tha se është vaksinuar për të dhënë shembullin e besueshmërisë, por shtoi se mendon se politikanët në Shqipëri duhet të vaksinohen të fundit.


“Unë jam vaksinuar sepse kam bërë atë që kanë bërë të gjithë kolegët e mi në Europë dhe botë. Nuk është për të siguruar veten. Unë mendoj që politikanët në Shqipëri duhet të vaksinohen të fundit fare. Kaq e thjeshtë është”, u shpreh kryeministri.


Sipas tij nuk ka asnjë skemë për vaksinimin e politikanëve. Madje sipas tij nuk ka edhe në vende të tjera në Europë diçka të tillë, por nëse publikohet ndonjë skemë, qeveria do ta mendojë.

13 Comments

  1. Si duket e ka kuptu literalisht “te heqesh qafe kundershtarin”. Ne 25 prill ta rregullon lala, jom kurioz te shof duke qajt

 1. Sali Berisha ka vendosur që të kandidojë vetë në Tiranë, pikërisht në qarkun kryesor të vendit ku vetë Lulzim Basha ka menduar të jetë në krye të listës.

  Por duke qënë se listat janë të hapura, askush nuk mund të mendojë se një demokrat i thekur i Kavajës, Kamzës e Bathores, Vorës apo dhe në Tiranë mund të dyzohet për të zgjedhur mes emrit tëe Bashës që është i pari në listë dhe Berishës që mund të jetë dhe i pesti, që të votojë për kreun e PD.

  Parë në këtë këndvështrim, Sali Berisha mund të “thithë” shumicën e votave të këtij qarku duke e zhvendosur Lulzim Bashën në vendin e dytë apo akoma më poshtë në renditjen përfundimtare të 36 kandidatëve për deputetë të qarkut të Tiranës.

  Dhe ky është një “demonstrim force” i Sali Berishës për të treguar se vijon të mbetet drejtuesi real i PD, me mbështetjen më të madhe në radhët e demokratëve e mbështetësve të kësaj partie.

  1. oooooooooooooooo hajvan
   o te qifsha partine
   ku i ke trute o rrobot partie?
   Nuk ulet vetja kaq shume vetem per nje sufllaqe o kari i lales

 2. O plehre…….,per çfare vaksinash e ke fjalen ti ?!
  Ti je me keq se Covid 19 per Shqiptaret akoma se ke kuptuar ?
  Ti ku futesh ne çfare kategorie ?!Nuk je politikan ?Ti je nje mut rob qe nuk e ke shokun ne kete bote,komplet monster !
  Me 26 prill 2021 Shqiptaret do festojne me shume se nga renia e bustit te idhullit tend !
  Do te peshtyjne kalamajte rruges,do tallen me ty ngado e kudo,me bemat e gjemat qe i bere ketij vendi ne keto tete vite e shume te tjera si kryetar i bashkise se betonit e 20%-shit !
  Pac pas qafe mallkimin e zotit e kurre dite te bukur ne jeten tende e cilitdo antar te bandes qe vidhni bashke parate e ketij populli,e ropet monstra !

 3. Po ju nuk merrni vesh, se ky paska bere sakrifice per ne.. Eshte vaksinuar i pare per te na dhene zemer, per te na inkurajuar..Ne nuk e meritojme “liderin boteror”

 4. Ky gjithmone ben sic bejne lideret e Europes e Amerikes. Vaksinohet i pari, sic nuk u vaksinua asnje lider boteror por vepron njesoj si ata qe shkon e mer vete qesen me vaksina cdo here qe ajo mberrin ne aeroport:) si shofer ambulance.

 5. Ti qe u vaksinove i pari nuk je politikan. Po cfare je aman se kemi 30 vjet qe nuk po e kuptojme. E dime qe je HAJDUTE, MASHTRUES, GENJESHTARE, TRADHETAR, SKIZOFREN, po ne politike cfare je??????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu