• |
ide | kryesore

Me pranga në duar/ Nxirret nga qelia gjyqtarja Enkelejda Hoxha, shoqërohet drejt KLGJ-së

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjyqtarja Enkelejda Hoxha është shoqëruar me efektiv policie drejt KLGJ-së. Ajo do të përballet me kërkesën për shkarkimin e saj, ardhur nga një hetim i nisur fillimisht për lirimin e Hekuran Billës i cili u ekzekutua në Tiranë pas daljes nga burgu.


Hoxha u arrestua në 11 Shkurt nën akuzën e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës, pasi sipas SPAK dhe GJKKO ka liruar nga burgu në shkelje të rregullave disa personazhe të njohur të botës së krimit, përfshirë Indrit Doklen, Admir Tafilin apo Ilir Pajën. Gjyqtarja është shoqëruar me makinën e policisë së burgjeve, drejt ambienteve të KLGJ-së , ndërkohë që shihet me pranga në duar.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu