• |
ide | kryesore

Dalin listat e LSI-së/ Kryemadhi në tre qarqe, Briseida Shehaj e fundit në Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në një dalje për mediat, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi teksa lexoi emrat, u shpreh se skuadra e saj do të përfaqësojë LSI dhe do të sjellë ndryshimin e Shqipërisë.


“Kjo skuadër e madhe që do të përfaqësoje LSI do të drejtojë shqiptaret drejt ndryshimit. Ne presim përmbysjen e një klike anti qeveritare, anti shtet dhe anti vlera”, tha ndër të tjera Kryemadhi .


Ajo që bie në sy është kandidimi i kryetares, Monika Kryemadhi në 3 qarqe, Tiranë, Elbasan dhe Fier, ku renditet e para.

Ish-këshilltari i Presidentit Meta dhe ish-kreu i SHISH, Bahir Shaqiri do të kandidojë në qarkun e Durrësit, ku është renditur i dytë në listë. Ndërkohë, Lefter Maliqi, i cili kaloi në listat e LSI renditet i 7-ti në qarkun e Beratit.

Durres

Diber

Fier

Gjirokaster

Korce

Kukes

Lezhe

Shkoder

Berat

Tirane

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu